Sokol HC Přerov – KH Kopřivnice 25:30 (16:17)

Dvoubodovým ziskem se v tabulce vyrovnali právě svému nedělnímu sokovi, a také Frýdku-Místku, který doma těsně podlehl Karviné.
Ve vyrovnané první půli si nejprve vybudoval tříbrankový náskok Přerov, brzy o něj ovšem díky brankáři Pourovi, který odchytal výborný zápas, přišel. O krok dopředu se ve druhé patnáctiminutovce dostala Kopřivnice, jejímuž postupnému útoku sice chyběla správná dávka dynamiky, nicméně spojkám se relativně dařilo a do šaten tak hosté odcházeli s jednogólovým náskokem.

Zlom nastal záhy po změně stran, kdy Kopřivnice zrychlila útok a zpevnila obranu, což jí ruku v ruce s pokračujícím výtečným výkonem Poura vyneslo čtyřbrankové vedení. Přerov reagoval vysunutím obrany, o to snadněji se však Kopřivnice prosazovala, a když v 54. minutě Gřes zvyšoval na 22:30, bylo zřejmé, že už si jeho tým dva body těžko nechá ujít.

„Rozhodl kolektivní výkon, dodržování taktiky a vysoké procento Pepy Poura, který odchytal zatím nejlepší zápas sezony. Na začátku druhé půle jsme využili výpadku Přerova, definitivně jej pak pohřbila obrana 2-4,“ uvedl po zápase spokojený Tomáš Kolmajer, zkušené levé křídlo Kopřivnice. „Dokázali jsme se na zápas namotivovat, zlepšili jsme herní projev, dokázali hrát agresivně v obraně a dávat góly z rychlých přechodů do útoku. Konečně se v útoku dařilo i spojkám, ale především jsme hráli bojovně s cílem vyhrát, a to se nám podařilo,“ komentoval utkání kopřivnický trenér Libor Hrabal.

Přerovský kouč Miroslav Frank neskrýval zklamání. „Byl to důležitý zápas, který jsme nezvládli. Kopřivnice dnes byla lepším týmem, hrála s chutí. Rozhodla procentuální úspěšnost brankářů a úsek hry na začátku druhé půle, který jsme prohráli 2:9,“ konstatoval po utkání.

Nejvíce branek Přerova: Kavka 7, Pernička 5. Sestava a branky Kopřivnice: Pour, Čapka – Lipový 1, Střelec, Martinásek, Hanzelka 5, Toms 4, Gřes 4, Krejčiřík, Hardt 4, Kolmajer 5, Kichner 6, Aspridis 1, Paseka. Sedmičky: 2/0 – 0. Vyloučení: 0:1. Rozhodčí: Novák, Kohout. Diváků: 246. (jfk)