Na palubovce Chodova totiž Kopřivničtí padli 30:31. O svém postupu do extraligy však mohou rozhodnout už v sobotu od 17 hodin, kdy v předposledním kole hostí na domácí palubovce Nové Veselí. K jistotě návratu do extraligy stačí Vávrovu souboru uhrát bod.

Lídr soutěže cestoval do Prahy pouze v jedenácti hráčích, když chyběli třeba Šlachat, Horut, Mičola, Jan Gřes nebo Krpelík. Kopřivnice vedla v poločase 18:16 a mírný náskok si udržovala ještě krátce po nástupu do druhé půle, když vedla 20:17. Domácí však dokázali smazat mírný náskok favorita a závěrečných minutách ukázali, jak moc chtějí proti lídrovi slavit dva body.

„Z naší strany tam byla obrovská spousta individuálních chyb, třináct ztrát míčů, deset neproměněných šancí nebo tři nedané sedmičky," kroutil hlavou kouč KH Kopřivnice Ivo Vávra. Po výhře 31:30 tak nakonec skončily všechny body v Chodově.

„Byla to pro nás asi zasloužená facka, ke které se schylovalo. Přijeli jsme, jako by se nám nemohlo nic stát. Domácí hráli obětavě, bojovali a chtěli více vyhrát. Nehráli jsme kolektivně, jsem zklamaný z přístupu hráčů a Chodov si prostě zasloužil vyhrát. Doufám, že si kluci přes týden uvědomí co předvedli, a že se vzpamatují se," uvedl po první porážce v prvoligovém kolotoči Vávra.

Díky tomu, že Strakonice nechaly všechny body v Novém Veselí, stačí Kopřivnici proti stejnému soupeři uhrát bod a může definitivně slavit. Poslední kolo pak odehrají Kopřivničtí na palubovce Dvora Králové. „Věřím, že doma v sobotu vyhrajeme a oslavíme návrat do extraligy. Chtěli bychom pozvat co nejvíce diváků," věří v sobotní úspěch trenér kopřivnických házenkářů.

TJ JM CHODOV – KH KOPŘIVNICE 31:30 (16:18)

Rozhodčí: Barták, Čapek.

Nejvíce branek Chodova: Němeček 10, Postelt 5, O. Hanus 5.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec, Bukovský 4/1, Jiří Gřes 2/0, Fulnek 6, Reček 7, O. Kovalák, J. Hanus 8, Zima 3. Trenér: Ivo Vávra. Asistent: Zdeněk Kovalák.

Zbylá utkání 20. kola:

Náchod - Plzeň B 21:31, Jičín B - Dvůr Králové 25:23, Olomouc - Bohunice 26:22, Nové Veselí - Strakonice 34:25, Karviná B - Bystřice p.H. 27:24.