Házenkáři padli potřetí v řadě

Extraligová Kopřivnice prohrála v Novém Veselí. Konec nepříznivé série může přijít v pátek, kdy hostí poslední Litovel

25.10.2016

Házenkáři Kopřivnice. Ilustrační foto.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Tohle se nepovedlo! Extraligoví házenkáři Kopřivnice totiž nechali všechny body na palubovce Nového Veselí, kde celý zápas prohrávali a nakonec v bouřlivé kulise padli 22:27. Pro nováčka z Vysočiny se navíc jednalo o vůbec první domácí výhru v sezoně.

Kopřivnici, které stále citelně chyběl zraněný kanonýr Rachač, nevyšel vstup do zápasu, když ve 12. minutě prohrávala 2:6. Dotahovat pak museli Vávrovi svěřenci po celé utkání. Navíc se trápili v koncovce a deset minut před koncem první půle prohrávali už 6:11. Nakonec však domácí odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem (14:11).

V euforii hrající nováček, který v minulém utkání v Hranicích získal první extraligové body, si pak nadále udržoval mírný náskok a v parádní atmosféře, ke které přispíval také kotel kopřivnických příznivců, směřoval ke druhé výhře v řadě. Zlom mohl nastat mezi 47. a 50. minutou, ve které domácí vedli 21:19, ale Kopřivnice ani jeden ze svých dvou útoků nepřetavili ve snížení a na výtečného Schamse v domácí brance si nepřišla. „Tam se zápas lámal. Mohli jsme s tím ještě něco udělat, ale bohužel," litoval po utkání zklamaný trenér kopřivnických házenkářů Ivo Vávra.

Namísto toho přišlo domácí vedení 23:19, které už si Hladíkův výběr pohlídal až do konce, po kterém slavil výhru 27:22.

„Prohráli jsme s lepším týmem, který chtěl v bouřlivé atmosféře vítězství více než my a šel si za ním od začátku zápasu. Takhle se o extraligové body neboduje. My jsme hráli liknavě, bojácně a hráči absolutně neplnili pokyny. Zatímco v Brně jsme se o body rvali, tady to bylo úplně něco jiného. Navíc naše střelecká potence není vůbec dobrá," uvědomoval si kouč KH Kopřivnice, jenž byl spokojen pouze s výkony brankáře Žingora a zkušeného Jiřího Gřese, jenž byl s deseti brankami nejlepším střelcem týmu. „Přestože není zdravotně úplně fit, tak ukázal, jak se bojuje o body," připomněl Vávra.

Extraliga pokračuje netradičně již ve sváteční pátek. Kopřivničtí přivítají v 18 hodin poslední Litovel.

Extraliga házenkářů, 8. kolo:
TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ - KH KOPŘIVNICE 27:22 (14:11)

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 6/2 - 4/4. Vyloučení: 8:7. Diváci: 500. Nejvíce branek N. Veselí: Melichar 6, Dolejší 3/2, Zourek, Štěrba po 3.
KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec, Zima, Jan Gřes 2, Hečko 2, Mička, Petřík, Jiří Gřes 10/4, P. Fulnek 1, Filouš, Jonák, Hanus 4, Mynář 2, Bukovský 1. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylé výsledky 8. kola: Hranice – Fr.-Místek 31:29, Dukla Praha - Jičín 27:22, Litovel – Brno 24:29, Zubří - Karviná 32:25, Plzeň - Lovosice 29:24.

25.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.