KH Kopřivnice – HC Baník OKD Karviná 23:33 (13:19)

Kopřivnice byla Karviné rovnocenným soupeřem prvních deset minut, pak se ale začalo hrát podle not hostí. Ti dokázali využít zbytečných technických chyb domácích i jejich neproměněných šancí, a odskočili na rozdíl šesti branek. Po změně stran Baník, který stále živí šanci na první čtverku, vyšponoval skóre na 15:24, přesto se domácí znovu dostali do hry. Svůj podíl na tom měli brankáři Fabián s Čapkou i dařící se útok Kopřivnice, který předčil ne zcela koncentrovanou obranu Karviné. Ve 48. minutě platilo skóre 22:25, time-out však hosty vzpamatoval a ti nakonec bez problémů dotáhli zápas k jasnému vítězství.

„Dneska jsme mohli jen překvapit. Bohužel tam byl zbytečný respekt z velkého jména a z něj pramenící chyby,“ ohlédl se za utkáním křídelní hráč domácích Tomáš Kolmajer. Trenér Miroslav Bartoň byl spokojený jen s některými úseky hry. „Bylo to z naší strany solidní utkání, ale proti Karviné se musí hrát šedesát minut, a to jsme v této sestavě nedokázali,“ poznamenal kouč, maje na mysli absenci Veřmiřovského, zraněného Kichnera a pokulhávajícího Rachače. Potěšilo jej, že se tým za stavu 15:24 nepoložil. „Málem se nám podařilo manko stáhnout. V rozhodujících chvílích ale přišly chyby, pramenící z únavy, a soupeř znovu odskočil. V závěru už dostala příležitost lavička a bylo jasně vidět, že se jen těžko můžeme rovnat týmům, které mají kvalitně zdvojené posty,“ dodal Bartoň.

„Ve druhé půli jsme si cestu za vítězstvím zbytečně zkomplikovali polevením v koncentraci a neproměňováním vyložených šancí, i sedmimetrových hodů. Každopádně jsme to zvládli a hráči rozhodně zaslouží pochvalu za bojovnost,“ komentoval zápas karvinský kouč Josef Hanták.

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka – Ďurčík, Lipový, Střelec, Martinásek 2, Rachač 8/2, Šustáček 2, Gřes 3/3, Kolmajer 4, Kovalák, Kichner 2, Opálka 2, Hála.

Sestava a branky Karviné: Mrkva, Lefan – Vančo 2, Farář, Sliwka 3, Chudoba 1, Faith 7, Hanták, Kružík, Mrózek 3/1, Petrovský 5, Ivanov 6, Monczka 3, Lyzwa.

Sedmičky: 7/5 – 3/1. Vyloučení: 5:4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 300.

Výsledky 19. kola: Hranice – Lovosice 33:24, Jičín – Dukla 19:20, Plzeň – Zubří 21:29, D. Králové – F.-Místek 19:18, Třeboň – Přerov 30:26

JANA FEILHAUEROVÁ