HC Gumárny Zubří – KH Kopřivnice 37:24 (20:9)

Zápasy Kopřivnice mají, až na domácí mač s Plzní, od počátku sezony stále stejný scénář. Charakterizuje jej katastrofický úvod, chybějící agresivita útoku i obrany, nulová nápaditost a absolutní odevzdanost. Vyvíjel se podle něj i duel v Zubří, v němž během úvodních deseti minut domácí tým odskočil na 8:1. Prakticky rozhodnuto pak bylo v 19. minutě. Domácí v tu chvíli vedli, díky rychlým přechodům do útoku, vycházejícím ze zásahů brankáře Maliny i nepřipravené střelby Kopřivnice, už 15:5.

Ve zbytku utkání už manko Kopřivnice nenarůstalo tak pekelnou rychlostí. Jednak Zubří, které se muselo obejít bez Bechného a Stržínka, trochu přibrzdil brankář Pour i nepřesná střelba, a jednak nemělo, vzhledem k sobotnímu pohárovému utkání s norským Drammenem, důvod plýtvat silami. Kopřivnice sice ve druhé půli předvedla pár pěkných akcí, na jejichž konci byl nejčastěji Tomáš Kolmajer, přesto v Zubří zanechala velmi rozpačitý dojem a domů si nakonec odvezla již zmíněnou vysokou porážku.

„Bral jsem to tak, že to nemusí být jednoduché utkání, a to nejen kvůli mládí týmu a naší výškové a hmotnostní nevýhodě. Rozhodlo naše enormní nasazení a bojovnost v obraně i rychlý přechod do útoku. Na postavenou obranu už to bylo horší, důležitější je ale to, že se nám nikdo další nezranil,“ přiznal po utkání zuberský trenér Jiří Mika.

Kopřivnický trenér Libor Hrabal hned na úvod svého hodnocení lakonicky poznamenal, že pro Zubří bylo utkání nejspíš dobrým přípravným utkáním na sobotu, a doplnil: „Dostáváme spoustu facek v útoku, ale sami nic nerozdáme. Nejsme schopni soupeře atakovat, nedokážeme vyvinout dostatečný tlak ze spojek. Obrana nám funguje pouze na tréninku. Nedodržovala se disciplína ani taktika, bylo to statické,“ snažil se pojmenovat příčiny vysoké porážky Hrabal.

Sestava a branky Zubří: Malina, Orság – Pernica 2, J. Hrstka 8/4, Třeštík 5, Randýsek 2, Šustáček 1, Jurka 4, Číp 8, Mika 3, Dědek 3, Horký 1, Mézl, Ondřej.

Sestava a branky Kopřivnice: Pour, Čapka – Lipový 1, Střelec, Martinásek, Hanzelka 3, Toms 1/1, Gřes 2, Krejčiřík 1, Hardt 3, Kolmajer 10/1, Kichner 1, Aspridis 1, Krčmář 1.

Sedmičky: 5/4 – 4/2. Vyloučení: 1:6. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Diváků: 500. Sled: 11. 8:1, 19. 15:5, 24. 15:8, 32. 21:10, 42. 27:14, 51. 33:18, 58. 36:23. (jfk)