Oddíl národní házené ve Studénce se v minulé sezoně vrátil do první ligy. Po celou sezonu podávali házenkáři Studénky střídavé výkony. „Výsledky byly hodně nevyrovnané, ale konec sezony se mužstvu vydařil a tým se nakonec probojoval do playoff," informoval předseda klubu Petr Odchodnický. Tam skončilo mužské družstvo Studénky hned v 1. kole, kde vypadlo s týmem TJ DIOSS Nýřany.

Družstva v 1. lize jsou celkem vyrovnaná, každé utkání v této soutěži bývá těžké. „Mezi favority určitě patří 1. NH Brno, TJ DIOS Nýřany a TJ Plzeň Újezd," uvedl předseda SK Studénka Petr Odchodnický.

S průběhem přípravy na novou sezonu jsou ve Studénce spokojeni. „Příprava na nadcházející sezonu probíhala aktivně po celou dobu prázdnin. Naše družstvo se zúčastnilo přípravných a přátelských turnajů," oznámil předseda SK Studénka.

Studénka by se v nadcházející prvoligové sezoně chtěla pohybovat v popředí tabulky. „Cílem našeho mužstva je boj o přední místa v tabulce a následná účast v playoff," sdělil cíle do nové sezony předseda klubu Petr Odchodnický.

Kádr Studénky nedoznal před další ligovou sezonou velkých změn. „Základní kádr zůstal nezměněn, družstvo jsme posílili o mladé hráče z Albrechtiček," uzavřel Petr Odchodnický.

Mužstvu SK Studénka se první kolo v rámci 1. ligy národní házené podařilo, na domácím hřišti porazili Sokol Svinov 20:18. Ve druhém kole se svěřenci trenéra Lubomíra Šobicha utkají s týmem SSK Vítkovice. Utkání začíná v neděli 9. září v 15.00 na hřišti Vítkovic.

DALIBOR TOBOLA