„S našimi podzimními výsledky jsme spokojeni, ale právě až na tu prohru v Hlučíně," uvedl nezkušenější člen Trnávky a bývalý hráč extraligové Kopřivnice Karel Hanzelka.

Aktuální lídr tabulky tak posbíral celkem čtrnáct bodů a spolu se Suchdolem nad Odrou nastřílel nejvíce branek (222). Nejlepším střelcem soutěže je momentálně suchdolský Jan Šimsa s 59 trefami. V Trnávce se nejvíce střelecky dařilo Ondřeji Kovalákovi (43). „Před začátkem sezony je vždy těžké předvídat vývoj soutěže. Jsou papíroví favoriti, kde jsme vždy řazeni i my. Ale jdeme vždy pokorně zápas od zápasu," uvedl dále autor třiceti podzimních branek.

SOKOL TRNÁVKAMoravskoslezská liga
1. místo po podzimní části sezony 2016/2017
Realizační tým:
Manažer: Zdeněk Brož. Vedoucí mužstva: Jakub Novák. Trenér: Michal Veřmiřovský. Asistent trenéra: Karel Hanzelka.

Jediný nezdar si tak házenkáři Trnávky připsali v Hlučíně. „Rozhodla tam hra spojek, na kterou jsme se před zápasem chtěli spoléhat. Bohužel se nám střelba nedařila tak, jak jsme si představovali. I tak byl ale první poločas vyrovnaný. V druhém poločase jsme nezachytili nástup domácích, chybovali jsme v obraně a hra v útoku byla bez nápadu. Soupeř nám odskočil až na rozdíl sedmi branek a v samotném závěru jsme zvýšenou bojovností stahovali, ale nezbyl čas a nezískali jsme ani bod. Oba poločasy jsme prohráli o jeden gól," hledal hrající asistent Trnávky příčiny jediné porážky v prozatímním průběhu sezony.

A kde hledat největší sílu aktuálně vedoucího celku? „Naše síla vychází ze šatny, kde je pohoda. Tu pak přeneseme na hřiště," usmála se opora Trnávky. Tým až na poslední duel odehrál svá domácí utkání na venkovním asfaltovém hřišti v Trnávce. „Jen jeden zápas jsme odehráli v kopřivnické hale. Objednali jsme si jí kvůli Novému Jičínu. Posledně se jim u nás na betonu moc nevedlo, tak jsme jim chtěli dát šanci v hale," vysvětlovala někdejší extraligová spojka.

Klub se rovněž zúčastnil českého poháru, kde si v 1. kole doma vyšlápl na druholigovou Polanku nad Odrou, ale ve 2. kole přišla stopka od taktéž druholigového Rožnova pod Radhoštěm, když bylo utkání nakonec kontumováno ve prospěch Valachů. Na vině byly administrativní problémy na domácí straně.

Soutěž nyní čeká dlouhá zimní pauza, protože jarní část startuje až první dubnový víkend. „Pravděpodobně budeme nabírat kondici na prodlouženém víkendu Pustějově, kde je k dispozici hala. Naším cílem je soutěž vyhrát, kdy k největším soupeřům budou patřit Hlučín a Suchdol. Pokud vyhrajeme, tak se o případném postupu budeme bavit až těsně před začátkem dalšího ročníku," předeslal klubové plány Hanzelka.