Házenkáři vyhráli

Kopřivnice - Nad očekávání skvěle vyšel kopřivnickému týmu házenkářů vstup do nového ročníku extraligy. V úvodním střetnutí smetl na domácí palubovce Brno, tedy soupeře, s nímž loni bojoval o udržení, rozdílem třinácti branek.

13.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

„Takový vývoj utkání jsem si přál, ale neočekával. Spíš jsem měl ze zápasu obavy,“ přiznal bezprostředně po duelu trenér Kopřivnice Miroslav Bartoň.

KH Kopřivnice Handball KP Brno 33:20 (22:9)

Domácí tým vlétl do zápasu jako uragán. Díky výborné obraně vedl v 10. minutě 8:2 a po čtvrt hodině hry dokonce 14:4. Střelecky se dařilo především rychlému křídlu Janu Stanislavovi, tedy hráči, který v extralize nastoupil po několikaletém působení v Trnávce, zakončovat se ale vedlo i Rachačovi a Hanzelkovi z postu spojek a Jiřímu Gřesovi z pivota. Poločas snů korunovala Kopřivnice v jeho závěru, kdy navýšila náskok na rozdíl luxusních třinácti branek.

Ve druhé půli už Brno s Kopřivnicí dokázalo držet krok, a to jednak proto, že příležitost dostala prakticky celá kopřivnická lavička, ale i proto, že domácí přece jen polevili v koncentraci. „Zvítězila česká hlava. I když se hráči v šatně burcovali, začali jsme se trochu trápit proti Bavlnkovi a zápas se dostal do stejné roviny jako loni,“ podotkl ke druhé půli trenér Bartoň. Jinak byl ale spokojený. „V prvním poločase jsme odvedli své lepší maximum. Jsem rád za dva body, i za to, že jsme zápas zvládli i bez zraněných Aspridise a Veřmiřovského. Pochvalu zaslouží Honza Stanislav, který se ze startu v extralize po tak dlouhé době nerozklepal.“

Autor deseti kopřivnických branek se také tvářil spokojeně. „Podařilo se nám je zaskočit, ale hlavně jsme makali jako tým. Nečekal jsem, že to bude tak snadné. Je to super vstup do sezony, doufejme, že nám to vydrží,“ uvedl Stanislav. Na brněnské straně, které se v průběhu zápasu zranil Chýlek, tak veselo nebylo. „Hrajeme něco trochu jiného než loni a bude trvat, než to sedne. Ale přece jen jsem nečekal, že to bude tak jednoznačné a že uděláme tolik technických chyb. Domácí odvedli dobrou práci,“ konstatoval mimo jiné trenér Brna Jan Hegar.

Sestava a branky Kopřivnice: Čapka, Holeček, Petr Lipový 2, Střelec 3, Martinásek, Rachač 7, Hanzelka 3, Jan Gřes, Stanislav 10, Frančík, Jiří Gřes 6/3, Krejčiřík 2, Žižkovský. Nejvíce branek Brna: Kudla 6, Chýlek 3. Sedmičky: 4/3 - 1/1. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 180. (jfk)

13.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Takto už Jakuba Jandu vídat nebudeme. Kombinézu nahradí oblek a skokanské můstky sněmovna.

Jakub Janda, nový poslanec Novojičínska: V politice nejsem žádným nováčkem

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme školáky ze ZŠ Komenského 68, Nový Jičín

Muž pobodal v Novém Jičíně dva lidi

K dramatickému incidentu došlo v sobotu 21. října v Novém Jičíně v ulici Dvořákova.

Extraligová Kopřivnice splnila povinnost

Nedopustili žádné překvapení a ve 3. kole českého poháru potvrdili v neděli před obědem pozici favorita. Kopřivničtí házenkáři totiž uspěli na palubovce druholigových Maloměřic a po výhře 33:26 se mohou těšit na čtvrteční los osmifinále.