Šlágr víkendového kola házenkářské extraligy pro sebe uzmula Karviná! Baník totiž v regionálním derby uspěl, před osmi stovkami diváků, na palubovce Kopřivnice, která patří k překvapením aktuálního ročníku, když si domů odvážel vítězství 32:27.

„Bylo to pěkné derby. Já jsem spokojený, protože hráči byli bojovně nastaveni po celých šedesát minut. Karviné ale musím pogratulovat k zaslouženému vítězství a musím zopakovat, že je to pro mě hlavní adept na titul,“ uznal trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jehož tým prohrával s favoritem po první půli 12:13.

Karvinští prohrávali pět minut před přestávkou 10:11, ale závěr první půle zvládli lépe, i díky srbskému brankáři Marjanovičovi. Na muže v brankovišti se ale mohla spolehnout i Kopřivnice, když se rozchytal Chalupa, díky jehož zákrokům nevedl Baník po třiceti minutách vyšším rozdílem.

Po změně stran si však Michaliskovi svěřenci postupně vybudovali až osmigólový náskok, který už před výtečnou atmosférou, o kterou se staraly oba fanouškovské tábory, nepustili.

„V úvodu jsme chtěli přestát tlak Kopřivnice, což se nám podařilo a v první půlce druhého poločasu jsme pak rozhodli. Závěr zápasu jsme tak mohli odehrát relativně v klidu a za dva body jsme moc rádi,“ okomentoval výhru kouč karvinského Baníku Marek Michalisko, jehož tým tak vyhrál i třetí utkání v roce 2018.

Domácí se sice ještě snažili derby zdramatizovat, ale kompaktní defenziva Karviné nedopustila žádnou zápletku.

„Kopřivnice na nás sice v závěru vytáhla obranu 2:4, která nám dělala problémy, ale zvládli jsme to. Navíc jsme nastoupili kompletní a to se pak obrana i útok tvoří hned jinak. Měli jsme tak hodně variant a do druhého poločasu jsme mohli trošku pošetřit síly,“ hledal klíče k vítěznému lupu trenér aktuálně čtvrté Karviné, která však ztrácí na čelo pouhé dva body.

To Kopřivnici čeká v závěrečných šesti duelech základní části boj o udržení pozice zaručující účast v play-off.

„I přes prohru zůstávám klidný, protože mančaft odvedl víceméně to, na co měl. Musíme respektovat sílu Karviné, která má silný kádr, který před sezonou velmi dobře posílila,“ doplnil Lubomír Veřmiřovský, jenž ještě v nedávné minulosti sám oblékal karvinský dres.

KH KOPŘIVNICE – HCB KARVINÁ 27:32 (12:13)

Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 2/2 – 1/0. Vyloučení: 6:5. Diváci: 820.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec, Rachač, Jan Gřes 3, Mička, Petřík 3/1, Unger 4, Hardt, Fulnek 4, Švébiš, Hanus 5, Mynář 3, Bukovský 5. Trenéři: L. Veřmiřovský a Ji. Gřes ml.

Nejvíce branek Karviné: Brůna 6, Monczka, Solák a T. Mlotek 5.

Zbylé výsledky 16. kola: Dukla Praha – Strakonice 32:24, Brno – Zubří 24:27, Nové Veselí – Frýdek-Místek 25:28, Hranice – Jičín 28:22, Plzeň – Lovosice 23:30.