Jak uvedly oficiální internetové stránky pořadatelského AO TJ Slezan Frýdek-Místek, osobnost města, horolezec Libor Uher, poslal postupně na start 653 dětí ve 12 věkových kategoriích. O půl třetí pak poslala 589 běžců na kilometrový Běh pro zdraví senátorka Eva Richtrová.

Hlavní závod na 10 km odstartoval primátor města Petr Cvik a celkem se společně s Kondičním během dalo do pohybu 808 závodníků. Vítězem hlavního závodu se podruhé stal český reprezentant Milan Kocourek ve výborném čase 29:49 minuty, druhý doběhl keňský běžec Kiprotich Sawe za 31:00 minut a třetí Polák Adrian Polec za 32:28 minuty. Mezi ženami zvítězila Zita Kacser z Maďarska za 36:30 minuty.

Z VÝSLEDKŮ

(Hornická desítka, 26. ročník)

Kategorie MJ: 1. Polec Adrian (Polsko) 00:32:28, 2. Karnufek Radek (SSK Vítkovice) 00:32:39, 3. Míc Robert (Univerzita Brno) 00:34:04, … 16. Smetana Jonáš (LK Veřovice) 00:39:42, 30. Fuciman Tomáš (MJ Sokol Frenštát p. R.) 00:44:07

M34: 1. Kocourek Milan (AK Asics Kromeríž) 00:29:49, 2. Sawe Elisha Kiprotich (Keňa) 00:31:00, 3. Mikulenka Peter (Slezan Frýdek-Místek) 00:32:37, … 26. Reček Jan (Vlčovice) 00:39:22,

M35: 1. Bartoš Dalibor (Kerda sport Liberec) 00:32:51, 2. Kucera Petr (SK Salix Grymov) 00:33:42, 3. Wrobel Tomasz (Polsko) 00:34:01, … 17. Keller Michal (MK Kopřivnice) 00:39:22, 21. Kašpárek Petr (Orel Veřovice) 00:40:22, 64. Herman Jaromír (Pustějov) 00:44:16, 83. Peš Stanislav (Kopřivnice) 00:46:36, 86. Koliba Martin (Příbor) 00:47:01, 35. Popelář Zdenek (Frenštát p. R.) 00:48:58, 110. Wagner Petr (MTK Klimkovice) 00:49:57

M40: 1. Tichý Peter (ŠKP Čadca) 00:34:07, 2. Beshir Ervin (SK Zdice) 00:34:25, 3. Svoboda Tomáš (Všechovice) 00:34:32, … 10. Pop Tomáš (MK Kopřivnice) 00:36:23, 12. Hanke David (MK Kopřivnice) 00:36:51, 16. Rýdl Pavel (Studénka) 00:37:56, 21. Polách Zdenek (Sokol Frenštát pod Radhoštěm) 00:40:51, 30. Pitel Pavel (Veřovice) 00:41:30, 37. Tončík Petr (Multip Nový Jičín) 00:42:50, 40. Tarca Jurij (Studénka) 00:43:57, 60. Skýpala Karel (Sokol Frenštát p. R.) 00:48:56

M45: 1 Golembiowski Miroslaw (Polsko) 00:33:30, 2. Kolich Rosta (BK SAK Karviná) 00:34:04, 3. Sventek Ladislav (ŠKP Čadca) 00:34:45, …12. Šimko Vincent (Důl Paskov, LBK Kopřivnice) 00:39:44, 32. Mrklovský Petr (REV58 Nový Jičín) 00:43:40, 34. Ivanský Tomáš (Vřesinští Šneci) 00:43:57, 48. Konečný Petr (Tichá) 00:47:40

M50: 1. Slowioczek Roman (MK Seitl Ostrava) 00:36:38, 2. Vrobel Miroslav (MK Kopřivnice) 00:36:41, 3. Horák Pavel (AHA Vyškov) 00:36:52, … 9. Zátopek Jiří (MK Kopřivnice) 00:38:21, 11. Škrabánek Petr (Bílovec) 00:39:31,

M55: 1. Denca Jan (Polsko) 00:36:45, 2. Krupicka Miroslav (Jiskra Ústí nad Orlicí) 00:37:09, 3. Kravcík Miroslav (BK SAK Karviná) 00:38:25, … 11. Kotas Pavel (PJR Frenštát p. R.) 00:47:32

M60: 1. Thdeusz Jasek (Polsko) 00:37:41, 2. Sviták Stanislav (AK Žilina) 00:40:11, 3. Strakoš Jiří (Tatra Kopřivnice) 00:40:30, .. 5. Kvita Josef (MK Kopřivnice) 00:41:18

M65: 1. Bednařík Jiří (LBK Kopřivnice) 00:43:14, 2. Hrach Jan (SAK LOŽ Karviná) 00:43:48, 3. Vodiča Jan (MK Radslavice) 00:43:53, … 7. Navara Petr (MK Kopřivnice) 00:49:00

M70: 1. Rezáč Ivo (Chemopetrol Litvínov) 00:43:10, 2. Piskoř Karel (Tichá) 00:44:34, 3. Podžorný Ervin (Český Těšín) 00:47:15

M75: 1. Jantsch Vítězslav (Liaz Jablonec n. O.) 00:48:36, 2. Merta Jaroslav (Iscarex Č. Třebová) 00:53:02, 3. Gaman Jaroslav (Avanti Havířov) 00:57:41

ZJ: 1. Beshirová Carmen (SK Zdice) 00:36:57, 2. Voráčková Adéla (SSK Vítkovice) 00:40:01, 3. Táborská Gabriela (AK Olomouc) 00:41:28, … 14. Vávrová Šárka (ZJ Sokol Frenštát p. R.) 00:50:20

Z34: 1. Kácser Zita (Maďarsko) 00:36:30, 2. Kucharska Ewa (Polsko) 00:36:37, 3. Pastorová Petra (MK Seitl Ostrava) 00:37:00, … 22. Petříčková Lenka (Nový Jičín) 00:49:12, 28. Pavlíková Lucie (SK VW Kopřivnice) 00:51:35, 29. Lhotáková Alexandra (Veřovice) 00:51:52

Z35: 1. Hudáková Jitka (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 00:40:14, 2. Doubková Kateřina (AK Perná) 00:40:58, 3. Lewická Elzbieta (Polsko) 00:42:25, … 5. Krausová Darina (MK Kopřivnice) 00:43:40, 8. Rampírová Klára (SKP Nový Jičín) 00:46:48

Z45: 1. Paulu Blanka (Maratonstav Úpice) 00:39:55, 2. Matyášová Jana (D. Dobrouč) 00:41:45, 3. Hynštová Marie (AHA Vyškov) 00:43:19, 12. Hanzlová Svatava (PJR Frenštát p. R.) 00:49:02.