Drama se šťastným koncem servírovali kopřivničtí házenkáři v sobotní partii proti hranickému Cementu. V samotném závěru to vypadalo na třetí kopřivnickou remízu v řadě, ale dramatické regionální derby nakonec před osmi stovkami diváků rozsekl Miroslav Rachač. Zkušená spojka strávila několik úspěšných sezon právě v dresu Hranic a svůj někdejší klub odstřelila z poslední střely zápasu.

„Musím uznat, že remíza by utkání slušela, ale jsem moc rád, že se nám v závěru podařilo proměnit poslední devítku a máme dva body,“ sdělil po dramatické koncovce kouč Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jenž si uvědomoval, že tentokráte nebyl výkon jeho družiny zcela ideální. „Kluky musím ocenit za bojovnost, protože na hřišti nechali všechno, ale tak špatně bránit jsem je ještě neviděl. Ale je strašně těžké vyhrát, když se tolik nedaří, takže za to klobouk dolů,“ pokyvoval hlavou šéf kopřivnického souboru po páté výhře v ročníku.

Kopřivničtí mohli zadělat na vítězství už v závěru první půle, kdy neproměnili dvě sedmičky a nakonec ztratili tříbrankový náskok. Po přestávce, kterou premiérově zpestřila divácká soutěž o ceny, si ani jeden z celků nevybudoval více než jednobrankový náskok a Hranice, které tradičně přijela podpořit skupina věrných příznivců, šly poprvé do vedení ve 42. minutě. Když mohli jít hosté do dvougólového trháku, tak je v několika případech vychytal důležitými zákroky Kuba. 

VEŘMIŘOVSKÝ: TEĎ SE K NÁM ŠTĚSTÍ VRÁTILO 

V poslední minutě přišel infarktový závěr. Indrák nejprve čtyřicet vteřin před koncem vyrovnal, ale tři vteřiny před závěrečným klaksonem se devítimetrového hodu chopil Rachač, jenž propálil hranickou zeď, a i když si výborně chytající matador Kučerka sáhl na míč, tak ten nakonec skončil za velké euforie domácí haly až v síti. „Pepa Kučerka toho vychytal hodně. On takhle ničí všechny střelce v extralize. V koncovkách už jsme nějaké body ztratili, takže teď se nám to vrátilo,“ oddechl si trenér KH Kopřivnice.

Domácí tak Hranicím stopli třízápasovou vítěznou sérii. „Pro diváky to bylo určitě atraktivní. V jednom případě se Kopřivnice dostala do většího vedení, ale jsem rád, že jsme se nezlomili. Velká škoda, že jsme ve druhém poločase neproměnili důležité situace, kdy jsme mohli jít do dvougólového vedení. V posledních zápasech se do toho dostáváme a ani tady jsme nepodali špatný výkon. Zápasu by slušela remíza, ale Kopřivnice nakonec šťastně vyhrála,“ hovořil po těsné porážce trenér Cementu Libor Hrabal, jenž je kopřivnických odchovancem. Někdejší reprezentant poté v Kopřivnici působil i v roli trenéra a sobotu to na utkání neměl daleko, protože žije ve Štramberku.

Prosincový trojboj s Novým Veselím
Kopřivničtí házenkáři již znají jméno svého soka ve čtvrtfinále Českého poháru, když jejich poslední překážkou před závěrečným Final Four bude Nové Veselí. První utkání se odehraje ve středu 6. prosince na Vysočině a odveta je pak na programu ve středu 20. prosince na kopřivnické palubovce. Mezitím se však oba celky potkají ještě v rámci 12. extraligového kola, které se odehraje v sobotu 9. prosince od 18 hodin v Kopřivnici. 
Zbylé čtvrtfinálové dvojice: Karviná – Brno, Jičín – Plzeň, Lovosice – Hranice.

KH Kopřivnice – TJ Cement Hranice 32:31 (17:17)

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 6/3 – 1/1. Vyloučení: 4:6. Diváci: 850.

KH Kopřivnice: Kuba, Žingor – Střelec 2, Rachač 2, Jan Gřes 2, Mička 1, Petřík 6/2, Unger 2, Hardt 4, Fulnek 2, Švébiš, Krpelík, Mráz, Hanus 6, Mynář 4/1, Bukovský 1. Trenéři: L. Veřmiřovský a Ji. Gřes ml. 

Nejvíce branek Hranic: Tůma a Indrák 5, Brož 4.

 

Zbylé výsledky 10. kola: Lovosice – Zubří 26:24, Fr.-Místek – Jičín 31:22, Karviná – Strakonice 38:26, Plzeň – Dukla 31:31, Nové Veselí – Brno 30:29.