Když má den, je těžké ho zastavit. Třeba jako ve 4. kole aktuálního extraligového ročníku, kdy devíti góly pomohl zuberské družině trenéra Titkova skolit v domácím prostředí mistrovskou Plzeň. Kopřivnický rodák a aktuálně druhý nejlepší střelec Valachů Adam Reček se v sobotu vrátil do známého prostředí, ve kterém slavil mistrovský titul v kategorii starších dorostenců, a proti svým bývalým spoluhráčům se nakonec mohl radovat z přesvědčivého vítězství 37:30, ke kterému přispěl šesti trefami.

Robustní talentovaná spojka, která se v létě stala definitivně hráčem Zubří, je s prozatímním průběhem sezony spokojena. Jeho tým totiž s devíti výhrami a dvěma porážkami zaujímá druhou příčku extraligové tabulky a v českém poháru navíc postoupil už do čtvrtfinále, i když ve sváteční čtvrtek uspěl v prvoligové Velké Bystřici až po sedmimetrových hodech. Na kopřivnické palubovce pak Zubřané předvedli povedený nástup do utkání. „Na začátek zápasu jsme se dobře připravili a díky tomu jsme pak drželi zápas ve svých rukou," hovořila těsně po sobotním střetnutí dvaadvacetiletá spojka Zubří.

Jak jste se těšil na utkání do rodné Kopřivnice?

Musím přiznat, že jsem se moc netěšil. Věděl jsem, že to bude těžký zápas, navíc proti bývalému týmu, kde jsem vyrůstal. Měl jsem z toho upřímně trošku obavy, ale naštěstí se to nevyplnilo a dopadlo to pro nás dobře.

Zápasu určil ráz váš povedený nástup, kdy jste si dokázali vybudovat poměrně vysoký náskok…

To bylo určitě nejdůležitější. Na začátek jsme se dobře připravili. Věděli jsme, že tu máme problémy. Třeba jako minulý rok, kdy jsme tady prohrávali snad 2:7, takže jsme si na to teď chtěli dát pozor a vyšlo nám skoro všechno. Vedli jsme 10:3, takže jsme se od toho náskoku v pohodě odrazili a už jsme drželi zápas ve svých rukou.

Na co jste si chtěli dát proti Kopřivnici největší pozor?

Hlavně na mladé hráče a jejich rychlou hru. Znají se strašně dlouho a mají mezi sebou dobrou spolupráci a souhru s pivotama. Ten tým už je dlouho stejný. Přijdou třeba jeden, dva hráči, ale ti se rychle zapojí. Takže jsme si chtěli dát hlavně pozor na tu jejich souhru a na jejich rychlé přihrávky a rychlý útok. Myslím si, že jsme si to ale nějak pohlídali. Ve druhém poločase jsme v tom pokračovali, a i když možná docházely síly, tak jsme náskok hlídali a měli jsme to ve svých rukou. Naštěstí nebylo žádné drama, takže už jsme to v závěru uhráli bez problémů.

ADAM REČEKDatum narození: 30. května 1994
Výška: 193 cm
Váha: 118 kg
Post: spojka
Číslo dresu: 22
Bilance v aktuální sezoně:
Extraliga: 11 zápasů / 47 branek
Český pohár: 2 zápasy / 1 branka

Proběhlo s bývalými spoluhráči nějaké hecování, jak to při podobných duelech bývá?

Jo, to určitě jo (usměje se). Hlavně, když jsem proti sobě viděl bývalé spoluhráče, se kterými jsem nastupoval odmala, tak z toho mám vždycky blbý pocit. Jsem nahecovaný, ale hrát tady v Kopřivnici je vždycky takové jiné. Je to prostě zvláštní pocit, ale jinak v pohodě.

Nějaká sázka s kamarády neproběhla?

Ne, to ne (usměje se).

Co říkáte na atmosféru utkání, na které vás přijela podpořit také řada zuberských fanoušků?

Dvě tribuny byly myslím úplně plné, takže to šlo. Nakonec přišlo dost lidí, kulisa byla dobrá, takže super. Měl jsem tady samozřejmě i rodinu z Kopřivnice.

Po první polovině základní části extraligy držíte 2. místo a na vedoucí Lovosice ztrácíte pouhý bod. Jak jste s touto bilancí spokojení?

Zatím nám to vychází. Dva zápasy jsme sice prohráli, ale byly to těžké venkovní utkání (Dukla Praha, Lovosice) u soupeřů, kteří jsou v posledních sezonách na špičce extraligy. Ale takových zápasů bude v sezoně určitě ještě více, takže je musíme zvládnout lépe.

V Zubří vás vede známé extraligové jméno Andrej Titkov. Jaký je to trenér?

Je to bývalý hráč, takže sám přesně ví, s čím a jak nám může pomoct nebo kde máme rezervy. Určitě má na házenou velmi dobrý pohled, stejně jako Pavel Hrachovec. Oba dva to jsou bývalí hráči a z vlastních zkušeností ví, co a jak, takže to je dobré. Upozorňují nás, na co si dávat pozor a jak se připravit.