V uplynulém ročníku vypadla Studénka, která začala nový ročník krajské ligy sobotní výhrou v Krnově, až v semifinále play-off s Bohumínem a na přední příčky chtěli ve městě vagónů myslet i v aktuální sezoně, ale prozatím neví, kdy se budou moci na vlastní ledovou plochu vrátit.

„Bohužel došlo k nějaké události a probíhají úpravy, ale všechno to přišlo navenek až těsně před startem sezony, což je smutné. Limituje to nejenom nás, ale všechny naše mládežnické týmy, což by si měli někteří kompetentní lidé uvědomit,“ zdůraznil pro Deník už před startem sezony trenér Studénky Miroslav Pokorný. 

Zarážející je právě to, že se na problém týkající se havárie střechy přišlo až těsně před startem letní přípravy. Ještě zkraje srpna totiž klub informoval, že dle sdělení provozovatele zimního stadionu – SAK Studénka, bude ledová plocha k dispozici už od 4. září.

Ilustrační foto
Nový Jičín bude patřit discgolfu. Až do neděle!

JASNĚJI BUDE V PONDĚLÍ 2. ŘÍJNA

Po zdlouhavém měsíčním čekání se věc stále neposunula dále. Ve Studénce budou chytřejší v pondělí 2. října. „V tuto chvíli se stále čeká na plošinu, která dorazí na plochu zimního stadionu v pondělí. Poté firma, jejíž název neznáme, protože nevíme, se kterou firmou se majitel zimního stadionu, což je město, domluvilo, odkryje deset nejvíce postižených míst. Pak padne definitivní rozhodnutí,“ přiblížil složitost celé situace jednatel HC Studénka Radek Pobořil.

Před klubem jsou tak nyní dvě varianty. „Buď půjde střecha, která je jak jistě všichni víme v havarijnímu stavu opravit tak, ať je alespoň provozu schopná na aktuální sezonu a bez ledu budeme ještě tři až čtyři týdny. Nebo sezonu nezahájíme vůbec a střecha se bude kompletně opravovat,“ připomněl možný nejčernější scénář Pobořil.

HOKEJISTÉ STUDÉNKY zažili v Krnově vítězný vstup do sezony.
Studénka uspěla v Krnově, rezerva Nového Jičína narazila

Otázkou pak zůstává, jak dlouho potrvá kompletní rekonstrukce, a kde budou studénecká hokejová mužstva, včetně mládežnických, trénovat a hrát svá domácí utkání. Už měsíc totiž mužstva HC Studénka dojíždí na led do Vítkovic či do Nového Jičína. „Na ledě mají družstva maximálně dvě tréninkové jednotky za týden, což je velice málo. Navíc je to dosti náročně, jak po finanční stránce, tak i časové. Zejména pro rodiče dětí, které musí dojíždět na tréninky do okolních měst,“ připomněl další složitost jednatel hokejového klubu s tím, že mistrovská utkání si prozatím Studénka překládá výměnou pořadatelství na stadiony soupeřů.

Ve Studénce tak všichni věří, že nenastane nejhorší možná varianta. „V nejhorším případě totiž opravdu hrozí předčasný konec sezony 2017/2018 u všech družstev HC Studénka,“ smutně konstatoval jednatel klubu.

Zámek v Kuníně a příprava na akci Růže pro paní hraběnku - snímek z 27. září 2017.
Kromě růží bude zámek patřit také policejní historii a současnosti