Prvních patnáct minut drželi Kopřivničtí s favoritem série krok, Plzeň měla po odehrané čtvrthodině jen jednobrankový náskok. Poté ale jakoby Západočeši přepli na vyšší rychlostní stupeň a ve zbytku první půle si vypracovali šestibrankový polštář. Do kabin se odcházelo za stavu 17:11 pro domácí, kteří byli na koni.

„Bohužel jsme oproti včerejšímu utkání nebyli schopni zlepšit náš přechod do útoku,“ hlásil po utkání kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský. „Nešla nám ani hra na postupný útok, jejich obrana nám dělala obrovské problémy. Neprosazovaly se nám spojky a tam bych viděl největší problém,“ doplnil ještě.

Zlepšení nepřišlo ani po změně stran. Plzeňští měli utkání pod kontrolou a žádné výraznější drama nepřipustili. V jednu chvíli byl jejich náskok dokonce až desetibrankový. Zápas nakonec skončil 32:24, což znamená, že Plzeň dělí od semifinále jedna výhra, naopak Kopřivničtí budou v domácím prostředí odvracet konec sezony.

„Zápasy si rozebereme, připravíme se na jejich obranu, která nám dělá opravdu velké problémy. Vyprovokovává hodně ztrát balónů a v kombinaci s jejich rychlým útokem je to smrtící. Na tohle se musíme v týdnu zaměřit,“ řekl Lubomír Veřmiřovský. První mečbol budou jeho svěřenci odvracet v sobotu, kdy je od 13:00 na programu třetí zápas, který se hraje v Kopřivnici.

Plzeň - Kopřivnice 32:24 (17:11). Stav série: 2:0.
Nejvíce branek: Vinkelhöfer 8/1, Chmelík 8, Tonar 3/2 – Fulnek 4, Gřes 3/2, Jonák 3. Rozhodčí: Špunar, Šlezingr. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/4. Vyloučení: 7:2.
Kopřivnice: Admella Izard, Chalupa – Střelec, Ježek, D. Zima, Jan Gřes, Petřík, Polcar, Hardt, Fulnek, Jonák, Doležel, Brito Benítez, Hanus, Bukovský. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.