VYBRAT REGION
Zavřít mapu

In-line hokejisté Nového Jičína slaví postup do extraligy

Nový Jičín - Svou první účast na finálovém turnaji 1. ligy proměnili v loňském roce v bronzovou medaili. Letos však na novojičínské in-line hokejisty nikdo nestačil a klub, založený v roce 2011, se bude v příští sezoně hlásit mezi českou in-lineovou extraligovou elitu. V Novém Jičíně se tak bude v roce 2015 hrát, po několika basketbalových letech, znovu nejvyšší sportovní soutěž.

30.6.2014
SDÍLEJ:

Trojice z úspěšného celku IHC Nový Jičín, která pomohla vybojovat postup do nejvyšší soutěže v zemi. Zleva Pavel Zedník, Jan Bartko a Zbyněk Kubičík.Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Novojičínský IHC dokázal nejprve v dlouhodobé části vyhrát svou prvoligovou divizní skupinu, díky čemuž se přímo kvalifikoval na finálový turnaj, který proběhl uplynulou sobotu a neděli v Poličce.

Novojičínští se na Svitavsku semkli a, i přes neúčast svých útočných es a extraligových hokejistů Daniela Vrdlovce s Davidem Ostřížkem, zvládli nástrahy finálového turnaje a zaslouženě slaví postup mezi extraligovou smetánku.

Vinou zranění pak nemohli do finálového turnaje zasáhnout ani Martin Toman s Vítem Ledererem. Po dramatickém závěru mohla nakonec propuknout na straně Novojičínských postupová euforie a historický úspěch klubu byl na světě.

„Je to nepopsatelný pocit. Poděkování za sezonu patří nejen hráčům a realizačnímu týmu v čele s panem Hruškou, ale i našim partnerům, kteří nás v tomto úspěchu podporovali. Podpora našich partnerů byla jedním z klíčových faktorů úspěchu.

Děkujeme za podporu městu Nový Jičín a pánům Pončíkovi, Janušovi, Tomanovi, Sedláčkovi, Uhlárovi, Myslíkovi a Mechovi," vyjádřil se hrající předseda IHC Nový Jičín Zbyněk Kubičík, jenž, spolu se spoluhráči Pavlem Zedníkem a Janem Bartkem, připomněl úspěšný finálový turnaj, na kterém se bojovalo o jedinou vstupenku do extraligy.

Museli jste před odjezdem vinou absencí trošku přehodnotit cíle?

ZK: Když jsme se v pátek dozvěděli, že jedeme bez Ostrého (Ostřížka) a Vrdly (Vrdlovce), a věděli jsme, že v sobotu ještě nebude Uhlík (Uhlár), tak jsme tušili, že nás nečeká nic lehkého. I když letošní sezona byla poněkud specifická. Mančaft už byl schopný porazit kohokoliv i bez Ostřížka a Vrdlovce, na kterých to v předchozích letech výrazně stálo. Cílem bylo udržet se po sobotě ve hře. Na rovinu musím říct, že jsem nečekal, že můžeme v takové sestavě uspět.

PZ: Ty jsi nám nevěřil? Si děláš srandu ne? (smích)

Jak moc těžký byl první zápas proti Chrudimi?

ZK: V radě starších jsme se domluvili, že pojedeme s předstihem, ať se stihneme ubytovat. Prostě aby to mělo nějaký režim. Šli jsme na první střídání a hned jsme tekli. Takže než jsme se seznámili s plochou, která byla výborná, tak se nás asi všichni přestali bát. Ale každý gól, který jsme v tom utkání dostali, byl strašně laciný. Měli jsme velký problém dát branku a trápili jsme se. Utekli jsme pak na 6:4 a zápas už jsme si pohlídali. Chrudim ale měla svou kvalitu.

V sobotním večerním utkání jste rozstříleli Třebechovice. Nabudila vás úvodní výhra?

PZ: Nejdůležitější byl opravdu první zápas. Rozhodl o tom, jak to s námi bude dále. Třebechovice byly ve skupině nejslabší. Sice ze začátku chvíli tlačily, ale my jsme měli obecně první střídání horší. Aspoň tedy naše lajna. Ale až na finále, kde jsme měli první střídání výjimečně dobré. Po pěti minutách se hra obrátila z nuly na sto a víceméně jsme je přejeli a už jsme jim nic nedovolili. Hráli jsme dobře zezadu a soupeř neměl prakticky z čeho dát gól.

V neděli dopoledne jste končili skupinu soubojem proti pardubické rezervě. Jaký to byl soupeř?

JB: Pardubice se sešly v sedmi lidech, takže se dá říct, že byly trošku vytuhlé a už to na nich šlo vidět. Byli to všechno starší, zkušenější hráči.

ZK: Myslím si, že by tam Honza našel spoustu otců (smích). Věděli jsme, že jsou hodně zkušení a hrají in-line x let. Zápas dostal jednoznačný průběh až ve druhé půlce utkání, kdy už fyzicky nestíhali. Ale třeba s Třebechovicemi jsme byli, na rozdíl od zápasu s Pardubicemi, poctiví až do konce, tedy až do deseti večer, kdy zápas končil.

PZ: A navíc střelecky zazářil Brynza (Daniel Brynecký) (úsměv).

ZK: Je to tak. Asi jsme mu našli novou pozici.

PZ: Připadalo mi, že měli větší bránu. Brynza se hodně hecuje s Adamem Uhlárem, a když vyrovnal jeho rekord, tak Adama telefonát od něj určitě nepotěšil. (smích). Měli jsme ale určitě nejvyrovnanější tým. Plzeň třeba měla dva, tři borce. Obzvláště jeden, Sedláček, který hraje extraligu nebo první ligu, byl hodně našlapaný. Ale zbytek byli normální kluci.

Věděli jste tedy, co můžete od Plzně čekat?

PZ: Už jsme s nimi hráli rok předtím a viděli jsme je i v zápase s Litomyšlí. To byl in-line nahoru, dolů. Finále jsme hráli poctivě zezadu, na což oni asi nebyli až tak zvyklí. Těžko se k nám vůbec dostávali.

Bylo finále hodně taktické?

JB: Chtěli jsme si to pohlídat odzadu. To bylo nejdůležitější a musím říct, že nás hodně podržel Geboš v bráně. Oni měli střely z dálky a k dorážkám se nedostávali skoro vůbec. My jsme měli štěstí, že jsme dali první gól, který nám určitě pomohl. Vůbec jsme se pak netlačili zbytečně do brejků, protože to nemělo smysl. Pak jsme ještě přidali druhý gól, ale hned nato jsme bohužel inkasovali.

V závěru jste museli jít do oslabení. Jak vzpomínáte na poslední minuty?

PZ: Adamovi Uhlárovi ujel puk, otočil se dozadu, což není jeho silná stránka, a bylo to. Najednou byl bez puku a přišlo seknutí. Takže odvolali gólmana a hráli 5 na 3.

ZK: Výhoda byla, že asi dvacet vteřin do konce jim ujel puk za červenou, takže museli vyjet, a to nahnalo nějaké vteřiny. Při té přesilovce jsme ale výborně bránili a nepustili jsme je mezi kruhy. Za celý turnaj jsme snad nedostali jediný gól z rychlého brejku.

PZ: Mně se zdálo, že měli něco nacvičené, ale my jsme to dobře rozestavili.

ZK: Ve finále jsme to v poslední čtvrtce stáhli na dvě lajny, i když Peťa Gilar měl menší problémy. Asi ví, o čem mluvíme (smích). Porážka ve finále byla jejich první v celé sezoně.

Jak jste trávili pauzy mezi jednotlivými zápasy?

PZ: Já bych rád řekl to, co vždycky říkají reprezentanti, že jsme hráli play-station, zašli jsme si na masáž, kafíčko a tak dále (smích), ale ne. Vždycky jsme si šli jenom lehnout a sledovali jsme MS ve fotbale.

ZK: Bylo super, že to bylo pět minut chůze od stadionu. Dali jsme si po tom večerním zápase večeři, nějaké pivo a přistoupili jsme k tomu zodpovědně, protože jsme věděli, o co hrajeme. V týmu máme ještě dva hokejově perspektivní kluky, kteří to brali ještě zodpovědněji a zůstali na pokoji (úsměv).

Jak probíhaly následné oslavy?

PZ: Úplně jsem nás neodepisoval, protože když jsem viděl ostatní týmy, tak jsem věděl, že i v oslabené sestavě máme šanci. Naše hra se mi zdála nyní zodpovědnější. Obrana byla základ a myslím si, že v obranné fázi jsme na turnaji neměli konkurenci. Co se týče oslav, tak jsme neměli nic nachystaného. Někteří si vzali na pondělí volno, ale přijeli jsme pozdě a sešla se nás asi půlka týmu. Bylo to takové poklidnější.

ZK: Nyní v pátek (včera) to bude větší oslava, kde to zakončíme u našeho druhého brankáře. Kluci, kteří nebyli na finále, ještě dostanou medaile.

Pro vás, Honzo, se jednalo o první sezonu v dresu IHC Nový Jičín. Jaká byla?

JB: Byla to velká zodpovědnost. Na finálový turnaj jsem se těšil, protože to bylo ukončení sezony, takže jsem chtěl strašně moc vyhrát. Kluci mají dobrou partu, nerozdělují to na starší a mladší, a to se vždycky lépe hraje, když jsme spolu s Honzou Zahradníčkem nejmladší členové. Je to pro příště určitě dobrá zkušenost.

Jaké jsou vaše nejbližší hokejové ambice?

JB: Trénuji za starší dorost v Třinci a letos mám za cíl dostat se i do juniorů, a třeba se tam i prosadit. Honza Zahradníček už je junior. V Třinci mě trénuje pan trenér Mucha s panem Čečotkou a juniorku vede pan Juřík s panem Machem. Z Nového Jičína je se mnou v týmu ještě Matěj Bartoň a pak i kluci z Kopřivnice. V reprezentaci jsem nyní braný jako náhradník, takže tam na sobě musím taky zapracovat a ještě mě čeká velký kus práce. Není to snadné, je už to přece jenom reprezentační osmnáctka, takže ten kádr se zužuje a je čím dál kvalitnější.

V loňské sezoně se za Nový Jičín představili na střídavý start někteří odchovanci. Bude to i váš případ?

JB: Těžko říct. To jsem ještě vůbec neřešil. Vím jenom, že ze staršího dorostu nás moc nepouštějí, spíše až z juniorů. Pro mě je teď ale hlavní odehrát si svoje v Třinci.

Co pro IHC Nový Jičín znamená, že bude hrát extraligu?

ZK: Znamená to velkou zodpovědnost. V užší skupině lidí uvažujeme, že bychom, díky dobré zkušenosti s tím, že jsme letos vzali do týmu mladé kluky Honzu Bartka s Honzou Zahradníčkem, zkusili udělat juniorský tým, protože v novojičínské amatérské lize hraje dost mladších kluků. Takže uvažujeme, že bychom přihlásili extraligu juniorů, na kterou máme právo, abychom měli nějakou základnu.

Náklady na extraligu budou pro nás taky větší, takže to nejsme schopni bez pomoci realizovat. Už teď se mi hlásí hráči, že by tady chtěli hrát extraligu. Ale do týmu určitě nechceme moc zasahovat, protože jsme šli do finále s tím, že v té sestavě, v jaké jsme si to vybojovali, si extraligu chceme i zahrát. Cílem bude jednoznačně záchrana.

V čem jsou hlavní rozdíly mezi první ligou a extraligou?

ZK: Rychlost, technika. A je třeba si uvědomit, že budeme hrát proti spoustě kluků, kteří už si vyzkoušeli reprezentaci nebo hrají extraligu nebo první ligu v hokeji. Budeme hrát proti týmům jako Zlín, Brno, Olomouc nebo Uherský Brod, kde hraje asi pět slovenských reprezentantů.

PZ: Kdybychom náhodou sestoupili, další rok bychom jeli zase na postup. Ale chceme extraligu zachránit, aby se tady hrála delší čas.

„Poslední minuta byla strašně dlouhá," vzpomíná Kamil Gebauer

Kamil Gebauer

Na poslední chvíli se novojičínští in-line hokejisté dozvídali, že na finálový turnaj odcestují bez svých extraligových hvězd Daniela Vrdlovce a Davida Ostřížka.

„Nakonec jsme tam jeli s tím, že tam nebudeme chtít udělat ostudu. Ale myslím si, že nám to nakonec prospělo, protože se celý tým semknul a kluci hráli fantasticky odzadu, a nakonec jsme dali i nějaké góly. První výhra byla hodně důležitá," vracel se k soubojům na Svitavsku gólman IHC Nový Jičín Kamil Gebauer, který byl na finále proti západočechům připraven.

„Sledovali jsme je v sobotu i v neděli. Věděli jsme, co nás čeká. Řekli jsme si, že budeme dobře bránit, a že to zkusíme vyhrát třeba na jeden gól, což se nakonec málem stalo. Naše obrana byla ve finále opravdu super. Závěrečná minuta při soupeřově power-play ale byla strašně dlouhá. Nakonec to byla obrovská euforie a neuvěřitelný úspěch," řekl zkušený brankář.

„Vteřiny po závěrečné siréně si ani moc nepamatuju, protože na mě všichni naskákali. Ale byl to nádherný pocit," dodal s úsměvem, v srpnu pětatřicetiletý, gólman.

Autor: Dalibor Tobola

30.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Kovář 21 000 Kč

Kováři Kovář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: z:26.8.2016, a:14.5.2018, místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu, , Pracovní náplň:, - výroba výkovků zápustkovým/volným kováním na, bucharech a kovacích lisech, - sestavování zápustek, jejich montáž na stroj a seřízení, demontáž zápustek,, - ohřívání materiálů v kovářských pecích,, - kontrola kvality odkovaných kusů., Požadujeme: , - vyučení v oboru nebo v jiném strojírenském oboru,, - znalost kovových materiálů a slitin, jejich vlastností,, - zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, chuť pracovat,, - fyzická zdatnost., Nabízíme:, - stabilní společnost,, - firemní benefity – závodní stravování, penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené atd., Inf.: zájemci se hlaste u p. Drozda osobně , v PONDĚLÍ od 7:00-13:00 hod., v ÚTERÝ a ČTVRTEK od 7:00-15:00 hod.. Pracoviště: Tatra metalurgie a.s., Areál Tatry, č.p. 1448, 742 21 Kopřivnice. Informace: Ladislav Drozd, +420 556 492 018.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 11 500 Kč

Prodavači smíšeného zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední. Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 11500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:4.7.2017.A:16.5.2018.Místo výkonu práce Jakubčovice nad Odrou.Vyučen v oboru prodavač-ka, praxe v obchodě - výhodou. Vhodné i pro absolventy. Komunikativnost, pečlivost, odpovědnost a znalost práce na PC. Zaměstnanecké výhody: stravenky, penzijní pojištění, odměny při, pracovních a životních výročích, systém firemního vzdělávání. Vyplňte prosím dotazník a vložte životopis, na stránkách www.jednota-hodonin.eu v sekci kariéra-Dotazník pro uchazeče.Telefonní kontakt od 7:00 do, 15:30 hodin.. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v hodoníně -pracoviště jakubčovice nad odrou, Oderská, č.p. 121, 742 36 Jakubčovice nad Odrou. Informace: František Brhel, +420 518 389 236.

Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 27 000 Kč

Strojní inženýři projektanti, konstruktéři Strojní inženýři projektanti, konstruktéři. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: z: 23.4.2018 a: 16.5.2018 Náplň práce: , vykonávání projekčních prací, návrh konstrukčních uzlů ve 3D, zpracovávání výrobní výkresové dokumentace, vytváření dalších podkladů pro výrobu, zpracování technické dokumentace, konzultace s dodavateli, příp. vedoucími projektu, organizování a provádění rozborů technologičnosti a pracnosti vyvíjených výrobků, provádění konstrukčního dozoru při výrobě, testování a oživování prototypů , Požadavky:, vzdělání VŠ/SŠ technického směru, znalost činností při tvorbě konstrukční dokumentace, znalost práce v SW Solid Edge, znalost práce v SW - Office (Word, Excel atd.), znalost anglického jazyka, min. úroveň B1, dobré komunikativní a organizační schopnosti, odpovědný přístup k práci, samostatnost, praxe v automobilovém průmyslu výhodou, Nabízíme:, silné zázemí českého podniku, zaměstnanecké benefity - 7,5 h pracovní doba, - týden dovolené navíc, - dotované závodní stravování, - příspěvek na dopravu, - příspěvek na penzijní připojištění, příspěvky nad rámec ZP (jubilea, výročí), - příplatky na rámec ZP (např. profesní) - závodní preventivní péči, - cafeteria program, - volnočasové aktivity a další, možnost profesního růstu a dalšího osobního rozvoje, Doplňující informace: pozice je vhodná i pro čerstvé absolventy, Zaměstnanecké výhody: týden dovolené navíc, - dotované závodní stravování, - příspěvek na dopravu, - příspěvek na penzijní připojištění, příspěvky nad rámec ZP (jubilea, výročí), - příplatky na rámec ZP (např. profesní) - závodní preventivní péči, - cafeteria program, - volnočasové aktivity a další, Kontakt: osobně na adrese podniku, personální odbor, ve dnech po - pá, v době od 6,30 do 14,30 hodin, Ing. Věra Poláchová, telefon: 556 783 631, email: polachova.v@vop.cz. Pracoviště: Vop cz, s.p., Dukelská, č.p. 102, 742 42 Šenov u Nového Jičína. Informace: Věra Poláchová, +420 556 783 631.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 20 000 Kč

Mechanici a opraváři ostatních motorových vozidel Automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z.: 10.4.2018, osobní kontakt út: 9:00 - 12:00, Nástup ihned!, Popis práce: opravy a servis nákladních a přípojných vozidel, výhodou ŘP. sk. B, C. Není nutné vyučení v oboru - zaučíme. , Info - tel.: 603 293 376, e-mail: autoservis.lichnovsky@gmail.com, v: 17.5.2018. Pracoviště: Lichnovský s.r.o., Dělnická, č.p. 831, 742 21 Kopřivnice. Informace: Marcela Špačková, +420 603 293 378.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ohořelé trámy ze spáleniště kostela v Gutech už zmizely.
23

Nechci dárek, řekl oslavenec. Peníze nechal poslat na obnovu kostela

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník.
34

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník

Trojitá zlodějská bezostyšnost a uzamčení Beskyd před uhlobarony: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 21. května 2018.

Valaši si připomněli uzamčení země

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Další symbolické setkání odpůrců těžby uhlí v Beskydech se uskutečnilo na Horečkách v Trojanovicích u zvoničky Strážkyně Beskyd.

Nový Jičín zasypal Ústí pěti góly a dotáhl se na čelo divize!

Takhle by to šlo! Novojičínští fotbalisté mají za sebou nadmíru vydařený týden, když po první jarní porážce v Havířově znovu najeli na vítěznou vlnu a čtyři kola před koncem soutěže mají postup do MSFL ve své moci!

Brigádníků je málo, firmy se o ně přetahují. Jaký plat nabízí?

Hospodářství jede na plné obrátky a podle firem by zaměstnalo obratem dalších až 200 tisíc osob. Ihned. Takže je zřejmé, že firmám chybí nejen kmenoví zaměstnanci, ale marně hledají i brigádníky.

MS HOKEJ 2018 - AKTUÁLNÍ ZÁPASY

15.05 (20:15) Lotyšsko - Dánsko
15.05 (20:15) Rusko - Švédsko
17.05 (16:15) USA - Česko
17.05 (16:15) Rusko - Kanada
17.05 (20:15) Švédsko - Lotyšsko
17.05 (20:15) Finsko - Švýcarsko
19.05 (15:15) Švédsko - USA
19.05 (19:15) Kanada - Švýcarsko
20.05 (15:45) USA - Kanada
20.05 (20:15) Švédsko - Švýcarsko
DALŠÍ ZÁPASY❯❯

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT