Málo vídané drama s nešťastným koncem zažili v pokračování extraligy házenkáři Kopřivnice, kteří šli pět vteřin před koncem zásluhou branky Jiřího Gřese do vedení 26:25, ale favorit ze Zubří nakonec ještě stihl srovnat z poslední dalekonosné střely zápasu, když udeřil druhý nejlepší extraligový střelec Řezníček.

Rozhovor s kopřivnickým brankářem Markem Žingorem najdete ve středečním vydání Deníku.

Emoce byly tou dobou na maximum a infarktový závěr tak nakonec rozhodl o konečné remíze 26:26. Kopřivničtí házenkáři předehrávají už ve středu od 18 hodin utkání 17. kola na palubovce druhé Plzně.

Domácí se do souboje s celkem, jenž tradičně okupuje přední extraligová umístění, pustili bez přílišného respektu a od úvodních minut si drželi nejtěsnější náskok. Kopřivnickým fungovala hra směrem dopředu a v brance se navíc mohla spolehnout na výborně chytajícího Žingora, jenž v utkání chytil dvě sedmičky, a který svým výkonem položil základ k cestě za bodovým ziskem.

Když zvyšoval Hanus v polovině první půle z křídla už na 10:6, musel hostující kouč Titkov reagovat oddechovým časem. Vávrovi hoši zvládli první půli výtečně a nebýt několika zbytečných technických chyb mohli si do šaten odnášet ještě nadějnější vedení než 16:13.

Vávra: Zbytečně jsme ztratili bod

Domácí vedli ve 38. minutě už 20:16, když se opět mohli opřít o zákroky Žingora. Pak však hosté vysunuli obranu a Kopřivničtí se mezi 39. a 53. minutou prosadili pouze jedenkrát! To vše mělo za následek vedení Zubřanů 24:21, které tou dobou řídil kopřivnický odchovanec Adam Reček.

Rozhodnuto však zdaleka nebylo a byli to domácí, kteří se hnáni věrnými příznivci dostali zpátky do zápasu, když čtyřgólová šňůra měla za následek otočení stavu zápasu, když Bukovský upravoval v 59. minutě na 25:24. Osmatřicet vteřin před koncem, kdy byla hostům, kteří dohrávali v oslabení, naznačena pasivita, se ale dostala ke slovu obávaná levačka Řezníčka, jenž má za sebou působení ve Španělsku nebo ve Francii, a rázem tak bylo srovnáno 25:25.

V čase 59:37 si vzala domácí strana oddechový čas, a když byl pět vteřin před závěrem zápasu na konci vydařené kopřivnické akce Jiří Gřes zdálo se, že o dva body už domácí nemohou přijít. Však už se také Kopřivničtí chvíli radovali, ale rozhodčí ještě nařídili dohrát tři vteřiny. Tak málo stačilo Řezníčkovi k tomu, aby zdálky přízemní ranou, k velké radosti hostujících fanoušků, srovnal. Domácí pak jen nevěřícně popadali na palubovku.

„Co na to říct? Ztratili jsme bod. Nechci se k tomu závěru, kdy se dohrávaly ještě tři vteřiny navíc vracet. Vášně vzplanuly na plno a každý má na to svůj názor. Zkušenější hráči by možná hráče vystřelit nenechali, ale zase těžko předpokládat, že dá někdo gól skoro z půlky," vyjádřil se kouč Kopřivnice Ivo Vávra, jemuž navíc chyběl zraněný Fulnek.

Zubří tak v poslední možné chvíli odvrátilo pátou porážku v sezoně. „Bylo to bojovné utkání, které splňovalo kategorii derby. Na domácích šla vidět větší bojovnost, nasazení a odhodlání. Mužstva jsou, co se týče hráčské kvality, nesrovnatelné, ale jen kvalita nerozhoduje. Je třeba hrát hodinu v kuse a ne dvacet minut," zhodnotil dramatickou bitvu zkušený trenér Valachů Andrej Titkov.

Extraliga házenkářů, 16. kolo

KH KOPŘIVNICE – HC GUMÁRNY ZUBŘÍ 26:26 (16:13)

Sedmimetrové hody: 5/6 – 2/4. Vyloučení: 5:4. Rozhodčí: Hájek, Macho. Diváci: 340.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa - Lipový, Střelec 6, Veřmiřovský, Zima 1, Jan Gřes 5, Bukovský 4, Mička, Petřík 1, Jiří Gřes 6/5, Unger, Hardt, Hanus 3, Krpelík. Trenér: Vávra. Vedoucí: Fulnek.

Nejvíce branek Zubří: Reček 6, Šustáček 5, Šlachta 3, Douda 3, Řezníček 3.

Zbylé výsledky 16. kola: Dukla Praha - KP Brno 33:29, Lovosice – Litovel 30:24, Karviná – Jičín 28:17, Hranice – Fr.-Místek 32:28, Plzeň – Zlín 39:22.