Začátek sezóny se Novému Jičínu povedl. „Získali jsme o úvodním víkendu šest bodů, což jsme přesně chtěli,“ hodnotil spokojeně začátek sezóny asistent trenéra Nového Jičína Zbyněk Kubičík.

V sobotu si Nový Jičín připsal dvě jednoznačná domácí vítězství. Nejprve zdolal Uherský Brod 11:4 a hned poté si poradil i se Zlínem v poměru 12:6.

Mnohem těžší zkouška ovšem přišla až v neděli, kdy Nový Jičín doma vyzval Přerov. Už od úvodních minut byli hosté aktivnější. První čtvrtinu vyhráli jen 1:0, po polovině utkání už ovšem Night Birds vedli 4:1. Ve třetí čtvrtině Přerov své vedení navýšil o další branku a v té závěrečné nakonec dovedl zápas k vítězství 9:2. Kubičík přesto nepodléhal panice. „Hráli jsme proti podle mě největšímu kandidátovi na zlaté medaile. Musím říct, že kluci na ploše nechali všechno, celou dobu bojovali a do třetí čtvrtiny jsme se drželi,“ pochválil své svěřence.