In-line hokejová sezona 2019 je u konce. Také letos se sehrála spousta napínavých zápasů a mistrem se nakonec po vítězství ve Final Four stal tým IHC Prague Rats. Nový Jičín stejně jako v loňské sezoně zakončil svou pouť ve čtvrtfinále a zůstal tak krok před postupem do finálové čtveřice.

Sezonu odstartoval Nový Jičín na začátku května třemi domácími zápasy, ze kterých si odvezl šest bodů. Po vítězstvích 11:4 nad Uherským Brodem a 12:6 nad Zlínem totiž Novojičínští nestačili na silný Přerov, kterému podlehli 2:9.

„Myslím si, že jsme odehráli utkání proti hlavnímu favoritovi na zlato, Přerov má opravdu výborný tým,“ hodnotil porážku vedoucí mužstva Nového Jičína Zbyněk Kubičík. A jelo se dál, dalších šest utkání odehrál Nový Jičín na stadionech soupeřů.

Venkovní pouť zahájil Nový Jičín v Brně zápasem s místním celkem Mission Roller. Po zaspaném úvodu se Novojičínští zvedli, dohnali dvoubrankovou ztrátu a nakonec se radovali z vítězství 6:5 po prodloužení, když rozhodující branku duelu vsítil po spolupráci s Lukášem Kaukičem Jan Bartko.

Ještě ten samý den pak Novojičínské čekalo utkání na hřišti Boskovic. A i to Nový Jičín zvládl. Vyhrál 8:5 a položil tak důležité základy k postupu do play-off. Také zápas s Boskovicemi Nový Jičín rozhodoval až v závěru, i když tentokrát k tomu nepotřeboval prodloužení.

Po polovině zápasu Nový Jičín vedl v Boskovicích 4:6. Ve třetí čtvrtině branka nepadla, v té čtvrté pak Boskovice utkání zdramatizovaly snížením na 5:6. Branky Martina Nováka a Bartka však dodaly Novému Jičínu uklidnění.

Také následující víkend Čekaly Nový Jičín hned dva venkovní zápasy v jednom dni, tentokrát však proti těžším soupeřům. A to se také potvrdilo, jelikož Nový Jičín nejprve nestačil na rozjetý Hradec Králové, se kterým prohrál 4:9, a to i přesto, že dvakrát během utkání vedl.

Následoval dlouhý přesun do Olomouce a porážka 4:7. Ani zde nebyl Nový Jičín bez šance, ale srážely ho nedisciplinovanost a častá vyloučení.

Další hrací víkend pak Nový Jičín nejprve prohrál vysoko 9:16 s Černošicemi, aby porážku následně napravil vítězstvím 14:5 na Kladně.

Až na konec základní části se pak Novojičínští vrátili před domácí publikum a ze závěrečných dvou duelů vyválčili čtyři body, když porazili 5:3 Roller Storm Praha a padli 3:4 v prodloužení s Prague Rats.

Po základní části šestý Nový Jičín tak čekaly ve čtvrtfinále Černošice. Odveta za základní část se Novému Jičínu nepovedla. První utkání prohrál 7:9 a druhé 5:13.

„Povedlo se nám stáhnout z 3:0 na 3:2, s čímž jsme byli hodně spokojeni a věřili jsme, že to urveme. Pak jsme ale dostali z nedůslednosti góly na 4:2 a 5:2, což rozhodlo zápas,“ zhodnotil poslední vystoupení Nového Jičína v sezoně 2019 Kubičík.