VÍTĚZ ankety Nejúspěšnější sportovec Novojičínska Jakub Jarolím se za uplynulý rok vešel také mezi nejlepší krajské sportovce.Nejvšestrannější ploutvař ČR Jakub Jarolím (na snímku vpravo) zažil povedený rok, když se stal dvojnásobným mistrem Evropy a zaplaval také světový rekord, který mu však před nedávnem vzal ruský soupeř.

Na mistrovství světa v Číně pak získal bronz a na premiérových Evropských hrách v Baku skončil šestý.

Vítězem krajské ankety se stal čerstvý atletický vicemistr světa z halového MS v Portlandu Jakub Holuba.

Do síně slávy byl pak uveden fotbalový brankář Jaroslav Netolička.

Tradiční anketa, která se letos konala již počtrnácté, se uskutečnila v multifunkční aule Gong ve Vítkovicích a provázel ji Štěpán Škorpil.

Při letošním ročníku byla také mimořádně udělena cena Akce roku, kterou bylo květnové MS v ledním hokeji 2015. (dtb)

Přehled oceněných sportovců:

Kategorie dospělých:Kateřina Kolářová, Taekwon-DO, Škola Taekwon-DO
Jakub Jarolím, plavání s ploutvemi, Klub vodních sportů Laguna Nový Jičín
Pavel Powada, zápas řecko-římský, TJ TŽ Třinec
Kateřina Němcová, hokejbal, HbK Karviná
Katrin Žabenská, tanec, K+K Labyrin Ostrava

Mládež do 19 let:Miroslav Gorol, box, Boxing Ostrava
Eliška Adamovská, sportovní lezení, TJ Baník Karviná
Tereza Švabíková, badminton, TJ Sokol Klimkovice CISO Ostrava
Nikol Tabačková, atletika, Atletika Poruba
Matyáš Marek, šachy, škola Interchess FM
Matěj Průdek, cyklistika MTB, Bike 2000
Dalibor Pantlík, Taekwon-Do, Škola Taekwon-DO Frýdek-Místek

Družstva:Dorostenky, florbal, 1. SC Vítkovice z. s.
Junioři, atletika, Tělocvičná jednota Sokol Opava
Ženy, plavání, KPS Ostrava
Junioři, jezdectví – voltiž – akrobacie na neosedlaném koni, Jezdecký klub voltiž, Albertovec
Juniorky, aerobik, Maniak aerobik, Havířov, z.s.

Trenér, cvičitel:Ivana Kožmínová, aerobik, Maniak aerobik, Havířov
Radim Hejna, Sportovní střelba, SSKP Ostrava
Zdeňka Paseková, cvičitelka Sport pro všechny, TJ Slezan Frýdek- Místek
Ivana Tokošová, krasobruslení, LR Cosmetic Ostrava
Petra Drtílková-Cenková, sportovní gymnastika, TJ Sokol Moravská Ostrava

MEZI oceněnými sportovci Moravskoslezského kraje byla také frenštátská lukostřelkyně Lenka Kuncová. Handicapování sportovci:Markéta Sidková, lukostřelba, TJ Mariánské Hory
Michal Stanovský, atletika, AK SSK Vítkovice
Lenka Kuncová, lukostřelba, TJ Frenštát pod Radhoštěm (na snímku vpravo)

Objev roku:Lukáš Skoumal, sportovní střelba, SSKP Ostrava

Síň slávy:Jaroslav Netolička, fotbal, TJ Vítkovice

Cena hejtmana – sportovec roku:Jakub Holuša, atletika, ASC Dukla Praha

Akce roku:MS v ledním hokeji 2015