Úspěšný ploutvařský tým novojičínské Laguny si zatím na větší zastoupení v jedenáctém ročníku světové soutěže v plavání s ploutvemi musí počkat, protože klub stále dojíždí na tréninky do Valašského Meziříčí a na světové akce klubové finance nestačí. Přednost dostává příprava všech sportovců úspěšného klubu.

Jarolím, jenž už má ve své bohaté sbírce také titul mistra světa, se v Polsku představil ve své královské disciplíně kraul v krátkých ploutvích (Bifins) a hned v úvodu sezony si vyplaval dvě stříbrné medaile. Novojičínský talent startoval v disciplíně 100 metrů Bifins, kde do posledních metrů bojoval s maďarským soupeřem Kosinou o první místo. Cílová stěna se nakonec s časem 43,81 třpytila stříbrně.

Novojičínský závodník se představil také na dvojnásobné kraulové trati v níž vyplaval opět stříbro v kvalitním čase pod minutu čtyřicet. Kromě cenných kovů se ale Jarolím mohl radovat ze splnění dvou limitů pro červnové mistrovství světa, které bude hostit Řecko. „První závody sezony vždycky bývají velice náročné. Člověk neví, co od sebe čekat a v jaké fázi se nachází jeho forma. Nicméně si myslím, že dvě druhá místa nejsou vůbec špatným začátkem a rozhodně mě to motivovalo do další práce a zlepšování se," nechal se slyšet nejúspěšnější ploutvař novojičínské Laguny Jakub Jarolím.

Nové plavky nevydržely

Kromě radosti z kvalitních časů však majitel medailí z evropských i světových šampionátů musel v Polsku řešit také jeden nečekaný problém. „Bylo to prasknutí nových plavek těsně před startem na padesát metrů Bifins. Z tohoto důvodu jsem tudíž nemohl odstartovat, což mě velice mrzelo, jelikož šance na zlato tam byla. Těším se teď na další přípravu a doufám, že při příštím kole světového poháru v italském Lignanu budu ještě ve větší síle," věří Jarolím.

Další kolo Světového poháru CMAS 2016 bude koncem února hostit tradiční ploutvařská bašta v maďarském Egeru. „Tam se ale žádný z našich ploutvařů a ploutvařek nepředstaví. Doufáme, že se tak po boku Jakuba stane v březnovém Lignanu nebo dubnové Provence," věří jedna z trenérek Laguny Simona Klapcová.