Srbský Bělehrad se stal uprostřed letních prázdnin hlavním střediskem ploutvového plavání. Nejprve se tam konala jedna z vrcholných akcí letošního roku v podobě seniorského mistrovství světa v plavání s ploutvemi, na kterém nechyběly dvě naděje novojičínské Laguny – Jakub Jarolím a Klára Křepelková, které dovezly celkem šest finálových umístění.

Jakub Jarolím skončil ve své oblíbené disciplíně 100 metrů Bifins pátý a sedmá místa pak přidal na poloviční trati i v kraulové štafetě na 4x100 metrů Bifins, ve které plaval spolu s Klárou Křepelkovou. Ta ve své premiéře v seniorské kategorii vybojovala v ranních rozplavbách finále, ve kterých obsadila dvě osmá místa (100 PP na hladině a 100 RP pod vodou s dýchacím přístrojem), když na 100 RP vylepšila český rekord na čas 38,78. 

Jarolím si pak ještě závěr šampionátu zpestřil startem ve štafetě distančního plavání s ploutvemi na 4x2 kilometry na venkovní otevřené vodě.

„I přes skutečnost, že mé cíle byly na vyšší, zejména pak v zaplavání rychlejších časů, beru celkové páté a sedmé místo jako úspěch. Forma se sice nepodařila načasovat úplně dokonale, ale vzhledem k náročnému roku, který mám za sebou, musím brát tyto výkony jako uspokojivé,“ hledal pozitiva i přes absenci cenných kovů Jakub Jarolím.

Na světový šampionát pak v Bělehradě ihned navazovaly třídenní Univerzitní hry, tedy mistrovství světa vysokoškolských studentů. Jarolím si v srbských vodách spravil chuť, když vylovil tři stříbra a to na tratích kraulem v krátkých ploutvích 50, 100 a 200 metrů Bifins, když při dvoustovce těsně atakoval i český rekord. 

„Závody na univerzitním mistrovství mi pak alespoň trochu spravily náladu a za tři druhá místa jsem byl rád, i když dvakrát ke zlatu chybělo méně než deset setin. Nyní si užívám odpočinek v horách a poté se začnu připravovat na další sezonu,“ sdělil dále Jarolím, jenž je jednou z hlavních opor české reprezentace.

Klára Křepelková pak přidala dvě cenné čtvrté pozice a to na tratích pod vodou na nádech s monoploutví na 50 metrů rychlostního potápění a vlněním s monoploutví na hladině na 100 metrů PP.

„Po třech letech to byl můj první šampionát, navíc již mezi ženami. Nevěděla jsem, co od sebe můžu očekávat a měla jsem strach, jak to dopade. Nakonec jsem velmi spokojená jak s finálovým umístěním, tak se zaplavanými osobními rekordy a s jedním českým rekordem. Po dlouhé době jsem si závodění vážně užívala,“ uvedla spokojeně Klára Křepelková.