Po rozdělení do dvou skupin se první z nich zúčastnila Superfinále Českého poháru v dálkovém plavání. „Šest našich plavců se pustilo do nelehkého boje v netradiční disciplíně 5 kilometrů. Nezklamali a v silné konkurenci dvaasedmdesáti plavců z celé České republiky se umístili na výborných místech,“ prozradila předsedkyně Plaveckého klubu Nový Jičín Pavlína Skřičková.

Mezi muži byl z Novojičínských nejlepší Jakub Radina, který si v osobním čase vyplaval 9. místo, jeho mladší bratr Martin skončil 11., a také v osobním čase potrápil starší plavce. Marek Zetocha se umístil na 16. místě. Vojtěch Kulišťák bojoval s nemocí, přesto nevzdal a skončil 27. Mezi ženami vybojovala skvělé 7. místo Kristýna Horutová a Dorota Podzemná přidala místo 9.

Druhá skupina plavala již v tradičních disciplínách. „Bohužel, některé naše plavce zastavila nemoc, přesto se do Krnova podívala skupina devíti plavců,“ dodala Skřičková. Nejlépe si vedl starší žák Jakub Knesl, který vyhrál disciplínu 100m volný způsob, druhý byl na 100m polohový závod a třetí na 100m prsa. Další medaili přidal mladší žák Filip Černý, který si domů odvezl stříbrnou medaili na 100m prsa a přidal 5. místo na 100m volný způsob. Bramborovou medaili si vyplavala i mladší žačka Tina Mizerová na 100m prsa.

„I další naši plavci si zaplavali osobní časy a umístili se do patnáctého místa startovního pole,“ řekla Skřičková a uzavřela: „Závody se nyní přesunou do Znojma a naši plavci budou u toho.“