Na titul pak útočila i novojičínská juniorka v domácí extralize, ale na závěrečném vyvrcholení sezony, na které se dostalo šest nejlepších celků, skončil tým trenérů Kamila Gebauera a Filipa Ohery na čtvrté příčce.

„S klukama jsme si řekli, že nic nekončí a že určitě chceme vyhrát a skončit alespoň třetí. Bohužel se nám to ale nepovedlo," hovořil po porážce v zápase o třetí místo devatenáctiletý Jan Bartko, jenž v ledním hokeji obléká dres třineckých Ocelářů.

Ve finále mistrovství světa jste porazili domácí Itálii 4:3. Jak na finále vzpomínáte?

Když stojíte na modré čáře a celá hala burácí hymnu Itálie, tak to je opravdu husí kůže. Diváci tam byli neskuteční. Byla skoro vyprodaná hala a všichni fandili Itálii. Pro in-line hokej je Česká republika top a ostatní týmy k nám jakoby vzhlíží, jak nám říkají trenéři.

Hodně týmů, které se přišly podívat na finále, fandily právě nám, takže i my jsme měli svoje fanoušky, ale přišli i někteří čeští fanoušci. Bylo to super.

Co nakonec finálový duel rozhodlo?

Bylo to hodně o rozhodčích, kteří se nechali ovlivnit publikem. Myslím si, že jsme hráli výborně dozadu. Neměli jsme tolik šancí a tolik protiútoků jako třeba Italové a gólman Huf nám zachytal famózně. Obrana dělá v in-linu opravdu hodně.

Myslím si, že v in-linu není tak důležité útočit jako hlavně dobře bránit.

Jak jste si užili mistrovské oslavy?

Šlo se potom do města a byli tam snad všichni hráči z každé země, takže to bylo taková mezinárodní společná akce (usměje se).

V čem byla největší síla českého týmu?

Musím připomenout to, že se tam hrálo úplně jinak než u nás. Je to jiný in-line hokej. Tady se vůbec nehraje kontaktně, tam to ale bylo o něčem jiném. Hrálo se do těla, skoro jako v hokeji. Bylo tam menší hřiště, menší brány a bylo to hodně o zvyku. Nebylo tam tolik prostoru.

V našem týmu se sešla super parta a musím říct, že trenéři to posbírali z celé České republiky výborně. Šlapalo nám to neskutečně. Síla týmu byla opravdu velká.

Po světovém šampionátu vrcholila česká nejvyšší soutěž. V sezoně jste nastupoval také za mužský A-tým, který skončil bronzový, a v juniorské kategorii jste hostili závěrečný turnaj na novojičínském zimním stadionu. Ve čtvrtfinále jste roznesli Hradec Králové. Jaký to byl zápas?

S Hradcem Králové to byla jednoznačná záležitost. Hradec přijel v malém počtu a bylo navíc úmorné vedro, takže to jsem jim vůbec nezáviděl. Bylo to hlavně o tom, abychom je ubruslil a to jsme myslím zvládli na jedničku.

V semifinále jste pak podlehli pražskému celku Roller Storm 3:4. Co vám chybělo k finálové účasti?

Těžko se to hodnotí, protože zápas byl hodně vyrovnaný. Bohužel jsme prohráli o gól a to zamrzí ještě více. Ale byl to vítěz západní divize a myslím si, že jsme nehráli vůbec špatně. Tým šlapal a chvílemi jsme měli na vítězství. Ale podle mě hodně rozhodlo to, že jsme vždycky dali dorovnávací branku, ale střídání na to jsme bohužel inkasovali.

V duelu o 3. místo jste pak v přestřelce padli s Uherským Brodem 6:10. Proč jste zápas nezvládli?

Stáhli jsme soupeřův náskok a v poločase jsme si v šatně řekli, že hru stáhneme a nebudeme hrát na celé tři lajny. Pak už to bylo hodně o tom, kdo to více udýchá, a bohužel nám to nakonec nevyšlo. Uherský Brod hrál výborně. Dal rychlé góly a měl výborného gólmana, který nás několikrát vychytal.

Čtvrté místo zamrzí, protože vloni jsme měli titul, který jsme doma chtěli obhájit. Když už to nevyšlo, tak jsme chtěli alespoň bronz, ale nakonec myslím, že můžu mluvit za všechny, že to i tak byla parádní sezona. Sešli jsme se v týmu super kluci. Bohužel z toho bylo nakonec čtvrté místo, ale i tak je to úspěch.

Kde budete působit v blížící se hokejové sezoně?

O příští sezoně toho ještě bohužel moc nevím a zatím nevím, kde budu. Nastupuju teď na letní přípravě v A-týmu Třince a sem tam chodím do Frýdku-Místku. Byl jsem i jeden týden s juniorkou, když hráli s Běloruskem.

Jediné, co můžu říct, je, že hned ze začátku sezony jedu s reprezentační devatenáctkou na turnaj do Německa. Je to takové béčko dvacítky, takže širší nominace. Ale kde pak budu v sezoně, to zatím nevím. Rozhodne se to nejspíše po letní přípravě.

Ale určitě budu nastupovat v nějakých zápasech za juniorku Třince, abych se vyhrál, a otázkou je, jestli mě pošlou třeba na pár zápasů do první ligy do Frýdku. Uvidíme.

Novojičínský kapitán Jan Zahradníček byl součástí zlatého týmu Po zlatých juniorech slavil český in-line hokej také světový titul v seniorské kategorii a znovu tak dokázal svoji dominanci. Trenér českého výběru Martin Tvrzník nominoval i novojičínského obránce Jana Zahradníčka, jenž v letošním ročníku Stilmat extraligy posbíral ve čtrnácti zápasech 29 bodů (14+15).

Stále ještě devatenáctiletý zadák byl vloni zlatý na juniorském světovém šampionátu v Argentině a zahrál si také na in-line hokejovém mistrovství světa organizace IIHF ve Finsku.

Letošní mistrovství světa mužů organizace FIRS se konalo na stejných místech, kde předtím triumfoval český juniorský tým. Dějištěm šampionátu byla italská města Asiago a Roana. Český seniorský celek porazil v základní skupině Mexiko 16:0, padl s domácí Itálií 3:4 a v závěrečném duelu skupiny porazil Lotyšsko 8:2.

Ve čtvrtfinále pak Češi vyřadili po výhře 7:2 Argentinu a v cestě do finále stála Francie. Český elitní výběr se radoval z postupu po výhře 3:2 v prodloužení a ve finále si dal repete s domácí Itálií, kterou porazil jednoznačně 4:0 a oplatil jí tak porážku se skupiny.