Na mistrovství Evropy ve skimaratonu, které se uskutečnilo v německém Bodenmeisu, jako součást závodu Skadi - Loppet, který je zařazen do Evropského poháru dálkových běhů na lyžích Euroloppet, se totiž stala mistryní Evropy ve své kategorii.

Evropský šampionát se skládá ze dvou běhů – jeden volnou technikou a druhý pak klasickou technikou. Časy dosažené v obou závodech se sčítají a titul mistryně Evropy v kategorii žen od 66 do 70 let získala právě Jaroslava Černochová.

Vítězka zvládla 32 km volnou technikou za 2:25:17 hodin a 42 km klasickou technikou pak za 3:51:46 hodin.

Závodu v lázeňském městě v německé části Šumavy se zúčastnili také další závodníci frenštátské Pohorské jednoty Radhošt. Petr Přibil skončil celkově na 11. místě a Pavel Kotas skončil na 16. příčce. Oba závodily v kategorii od 56 do 60 let.