V Uničově se na startu představilo hned 9 riderů ze Studénky. Nejlépe dopadl Matěj Hurník (kategorie 6letých), který dojel na druhém místě. Daleko hůře dopadla trať pro Daniela Šimka a Adama Slívu (oba kategorie 7/8). Oběma postup do finálové jízdy o kousek utekl. Do finále se nepodívali ani Jan Kaštovský (9/10), Tomáš Trubiaský (15/16) a Vít Bartoš (cruisr).

Do finále se naopak dostali Filip Trubiaský (11/12) i Radek Hrnčíř (15/16), kteří skončili na 5. místě, respektive 4. místě.

V Jeseníku k výše zmiňovaným přibyli Radek Milníček, Marcel Dresler a Václav Mirvald. Tato trať přinesla mnoho pádů a zranění a snad každý z jezdců okusil tvrdost této trati. Nejhůř dopadli právě Tomáš Trubianský s Radkem Hrnčířem, kteří skončili v ošetření lékařů, a posléze je čekal odvoz do tamější nemocnice. Smutným faktem zůstává, že pro ně neskončil pouze jesenický závod, ale pravděpodobně také sezona. Důkazem byly sádry po zlomeninách. Matěj Hurník si dával na nebezpečné trati pozor a dojel si opět pro krásné druhé místo. Adam Slíva bojoval až do poslední chvíle, ale do finále nepostoupil, a Daniel Šimek si ve finále dojel pro konečné třetí místo.

Jan Kaštovský skončil před branami finále, protože ani opravy pro něj nedopadly příznivě. Naopak Filip Trubianský se mohl pyšnit stříbrnou medailí. Do finále se nedostal také Vít Bartoš a Radek Milníček, kterého zklamal stroj a závod musel předčasně ukončit.

O něco lépe dopadl Marcel Dresler, který ve finále dojel na 4. místě. Nejlépe tak skončil Václav Mirvald, který exceloval i ve finále a vystoupal tak na první místo.