Jako první startoval Matěj Hurník v kategorii 6letých. Jeho rozpoložení na této trati bylo opět jedinečné. „Matěj od startu až do cíle nedal nikomu šanci. Konečné místo mluví za vše. Na vyhlášení se postavil na nejvyšší stupně vítězů,“ prozradil jeden z účastníků, Danie Šimek st. Ve druhé kategorii (7letých) startoval Adam Slíva a Daniel Šimek. Těmto riderům dráha nesedla, když nepostoupili do finále. Přes úpornou snahu nedostal od svých soupeřů šanci ani Jan Kaštovský (9letí).

Na bednu se ale dostal Filip Trubianský. „Filip dokáže překvapit. Jeho jízdy jsou každá o něčem jiném, ale tentokrát si krásným závěrem vyjel konečné třetí místo,“ dodal Šimek.

Závod se nevyvíjel dobře ani pro Matyáše Kunze (14letí). „Mates měl velkou smůlu už v trénincích, když přeskočil skok a v momentě dopadu se skolil na zem. Lékařské konstatování pro něj znamenalo konec závodu a připravilo ho o stupně vítězů. Nehledě na to, že má zlomené kůstky na ruce,“ dodal Šimek.
V kategorii 15/16letých startovali Radek Hrnčíř a Tomáš Trubianský. „Tito kluci nám připravili pěkný pohled na závody. Samotný boj mezi oběma a soupeření v rámci jednoho klubu bylo pěkné adrenalinové napětí. Po odjetí finálové jízdy byl nakonec Tomáš druhý a Radek třetí,“ popsal Šimek.

Vítek Bartoš v kategorii Cruiser mini dokazoval svou rychlost a hbitost, ale po pořadateli nesmyslném spojení se staršími bral konečné 5. místo. Závod se opět nejlépe povedl nejzkušenějšímu jezdci, Jakubu Schneiderovi, který závodil v kategorii Elite BMX a Cruiser Top. „Kuba všem dokázal, že se dá zkušenost a síla využít ve svůj prospěch, bral divákům dech, a jeho konečné pořadí mluví o všem. V obou kategoriích bral nakonec zlato,“ uzavřel Šimek.