Délky závodů: 3, 6 km - běh Galerijní ulicí, 11, 070 km – čtvrtmaraton, 21, 097 km – půlmaratón, 42, 195 km – maratón. Součástí velkého běžeckého dne bude od 10 hodin dětská olympiáda s následným zábavným programem a samozřejmostí je také večerní afterparty s táborákem a diskotékou Tomáše Hanzla.

Zájemci o účast v závodu se mohou hlásit na www.vh-pulmaraton.cz. Přihlášení závodníci, kteří zaplatili startovné 150 Kč do 13. května obdrží originální startovní číslo se svým jménem. Startovné v den závodu pak činí 200 Kč.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude pořadateli rozdělen rovným dílem na zakoupení sportovního náčiní do jistebnických školek a podporu florbalového týmu vozíčkářů FBC ABAK Ostrava. Odpolední doprovodný program pak nabízí spoustu zábavy nejen pro děti: 6m lezecká stěna (po celý den), stánek záchranářů – simulace zranění a jejich následné ošetření, jízda na poníkovi, letečtí modeláři, motorové buginy a další překvapení.

Samozřejmostí je, že bude na hřišti zajištěno celodenní občerstvení. „Startu a slavnostního vyhodnocení by se měly účastnit osobnosti z řad členů Českého klubu olympioniků. Přijďte proto podpořit nejen sportovce ze všech koutů celé republiky a Polska, ale rovněž přihlášené Jistebničany," vyzval širokou veřejnost, za organizátory hlavní pořadatel závodu, Martin Otto.