V pondělí zahájili přípravu na další ligový ročník futsalisté Jistebníku. Ti se v minulé sezóně, i přes nevýrazné výsledky v základní části, nakonec dokázali dostat až do semifinále play-off. S týmem se připravuje několik nových tváří a na programu jsou i přípravná utkání. To první sehrají svěřenci trenéra Radka Koreného již dnes.

Klub se nevydá na tradiční soustředění, to ho čeká až později. „Pojedeme na něj v reprezentační pauze,“ řekl pro server efutsal.cz klubový prezident Martin Pučok. Podle jeho slov jsou novými tvářemi týmu Demel a Rodek z Mikesky, zájem o prodloužení hostování je v případě Kovala. Jistebník testuje Petruželku z ostravského celku VŠB a nadějného Ganaje, který přišel z nižších soutěží. „Uzdravuje se Blažej, naopak, zatím neoficiálně ukončil kariéru Olda Malý,“ prozradil Pučok změny.

S týmem navíc začali trénovat nadějní junioři Opálka, Nebor, Seidler a Šablatura. „V tuto chvíli ještě jednáme o tom, že Janovský by mohl odejít do polské ligy, ale s tím, že by se nám na play-off vrátil.“ Trenérem týmu zůstává novopečený kouč reprezentační U-21 Korený, jeho asistentem bude Rostislav Brož. „Jednáme o příchodu jednoho nadšeného dlouholetého funkcionáře do našich řad, dále jednáme s třemi renomovanými firmami o změně dodavatele sportovního vybavení,“ naznačil šéf klubu a dodal: „Vše bude jasné na tiskové konferenci před začátkem ligy.“

Jistebník se představí v šesti přípravných zápasech. Ten první ho čeká na domácí půdě v Brušperku již dnes, kdy hostí druholigový Třinec. Pak ho budou potkávat výhradně zahraniční soupeři, a to trojice celků ze Slovenska a dvě polská mužstva.

RADEK KLIER

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ CC R. MROČEK LKW JISTEBNÍK
CC R. Mroček LKW Jistebník - SKP Likop Třinec (pátek 25. července, 20:00 hodin, SH Brušperk)
CC R. Mroček LKW Jistebník - Patrik Senica (pátek 1. srpna, 20:00 hodin, SH Brušperk)
Mima Trnava - CC R. Mroček LKW Jistebník (pátek 8. srpna, 19:00 hodin, SH Trnava)
CC R. Mroček LKW Jistebník - Jango Katovice (pátek 15. srpna , 20:00 hodin, SH Brušperk)
P.A. Nova Gliwice - CC R. Mroček LKW Jistebník (neděle 17. srpna , 18:00 hodin, SH Gliwice)
CC R. Mroček LKW Jistebník - Makroteam Žilina (pátek 22. srpna, 20:00 hodin, SH Brušperk)