Trenérem týmu bude od nové sezony už jen Radek Korený. Rostislav Brož se stal sportovním ředitelem a na starost bude mít především sportovní stránku klubu. „Je to změna a trénování mi bude chybět. Jsem ale domluvený s Radkem Koreným, že některé tréninky povedu. Při zápasech už bude koučovat sám,“ uvedl Brož.

Příprava již běží čtrnáct dní v nové hale Brušperku. „Zvykáme si. Není to jednoduché. Je přece jen jiná, než ta v Bílovci,“ dodal Brož.

Důvodem stěhování týmu je především nezájem fanoušků v Bílovci. „Vrcholem bylo letošní finále, kdy jsme přiváželi lidi autobusy z okolí. Lidé v Bílovci o futsal nemají zájem, a ti, kteří přijeli autem do Bílovce, přijedou i do Brušperku,“ uvedl Brož.

O posilách v Jistebníku zatím jen jednají. „Jména neřeknu, ale zkoušíme něco na Slovensku, jelikož na Moravě již není moc kde brát,“ přiznal prezident futsalového Jistebníku Martin Pučok.

Trochu sdílnější byl nový sportovní ředitel Brož. „Snažíme se dotáhnout příchod jednadvacetiletého Petera Kozára s RCS Košice. Zájem máme i o Radomíra Kovala z Mikesky Ostrava. Oni ale chtějí za něho výměnou Víťu Komára, který tam hrál v minulém roce. Tak přemýšlíme,“ vyjmenoval Brož.

Jan Janovský bude opět hrát do play-off v polském Jangu Katowice. Jinak je kádr stejný. „Olda Malý je po operaci achilovky a bude k dispozici až v zimě. Tomáš Sluka podepsal opět v druholigové fotbalové Opavě, takže asi bude k dispozici podobně jako loni hlavně pro play-off. Možná zkusíme kádr doplnit nějakým hotovým zkušeným fotbalistou, který by vyztužil zadní řady,“ uzavřel Pučok.

Přáteláky CC R. Mroček-LKW Jistebník: pátek 10. srpna v Dubnici (19 hodin), 17. srpna se Slovmaticem Bratislava v Púchově (19.30), 24. srpna v Brušperku s Jango Katowice (19), 30. srpna v Brušperku s Tango Brno (19).