Ještě jednou gratuluji. Určitě jste moc spokojeni.

To samozřejmě jsme. Prvotní cíl bylo semifinále. To jsme splnili, dostali jsme se navíc do finále, a tak jsme si tu sezonu tak trochu prodloužili. Český pohár se nám moc nevyvedl, ale hráli jsme finále středoevropské ligy a nyní si zahrajeme finále nejvyšší ligy. Celou sezonu jsme ale hráli dobře a moc jsme neprohrávali.

Když se vrátím k utkání, těsně před poločasem měli hráči krizi. Čím to bylo?

Udělali jsme pár chyb v obraně a nechali soupeře bodově odskočit. V pohodě jsme opravdu nebyli. Navíc nám nevycházela střelba, což bylo asi nervozitou a vědomím důležitosti utkání. Naštěstí jsme se z toho ve druhé polovině dostali.

Trenér Prostějova Marko poukazoval na to, že důležité bylo, že dva jeho svěřenci brzy nasbírali čtyři osobní chyby…

Určitě to důležité bylo. My jsme měli podobný problém ve čtvrtém utkání v Prostějově. Nyní to byli důležití hráči soupeře a prostějovská lavička neměla tolik hráčů do rotace. To je ale tím, jak příliš tvrdě hráli. Zvláště pak na hráče bez míče, což se jim moc nepískalo, ale samozřejmě, když to zahráli na hráče s míčem, pískat se to muselo.

Když hrozila pátá chyba Amesovi, Savanovičovi či Bojičovi, měnila se nějak vaše taktika?

Věděli jsme, že nemají moc hráčů na střídání. Proto jsme se snažili jít více do kontaktů s těmito hráči a fauly si vynutit, čímž bychom soupeře dostali do problémů. Bylo to součástí taktiky.

Nyní jste ve finále, ale čas na přípravu není žádný…

Musíme hlavně trochu zregenerovat. V pátek máme dva tréninky, pak nás čeká odjezd do Nymburku. To znamená, že v den zápasu bude trénink a rozbor videa. Příprava tak bude spíš teoretická. Chceme hráčům ukázat hlavní faktory obrany i útoku soupeře.

Dají se ještě vytyčovat nějaké cíle?

Každý chce titul, kvůli tomu to hrajeme. Ale Nymburk je kvalitní a nesmírně sebevědomý tým. Prošli hladce přes vyřazovací boje, a přestože mají menší zápasový výpadek, jsou favorité. Ale o to víc chceme bojovat a odehrát s nimi vyrovnanou partii.

Vy jste jako jediní dokázali Nymburk porazit. Dá se z toho vycházet?

Tehdy to bylo v základní části na začátku sezony. Nymburk nebyl ještě tak stabilizovaný. Porazili jsme je, ale oni nám to pak vrátili. Ale i my jsme přes sezonu odvedli pořádný kus práce a myslím, že souhra obrana-útok je dobrá. Když se nám bude dařit a vydáme ze sebe vše, můžeme hrát i o vítězství.

Jak jste na tom zdravotně po vyřazovacích bojích?

Juraj Gavlák má problém se svalem, takže v jeho případě záleží spíš na něm a lékaři. I zbytek týmu je pěkně potlučený, ale není to tak hrozné, jako v případě Juraje. Jsme schopni bojovat.