Poprvé to navíc bylo před měsícem v Ostravě, kde byl jediným bodujícím judistou Vojtěch David.

V Jablonci podal Petr Štichauer, v konkurenci 55 závodníků, solidní výkon proti Královi ze Sparty, ale těsná prohra znamenala konec nadějím. Vojtěch David, jenž se představil mezi sedmadvaceti talenty ve váze do 50 kg, pak nestačil na Pokorného z Kralup.

Více radosti pak přinesl starší žák Martin Furmánek, který ve váze do 60 kg mezi 37 judisty, prohrál s Medem ze Strakonic, ale ten ho nakonec vytáhl do oprav, kde judista z pod Trúby porazil Maršálka z Rakovníka na držení. Poté ale nastoupil proti Kulíškovi z Kolína a skončil.

„I když už hoši věděli do čeho jdou a bojovali opravdu srdnatě, hodně to připomínalo ostravskou premiéru," sdělil trenér štramberského juda Josef Štábl.

Dvě stě nejmenší judistických nadějí, převážně z jihu Moravy a některých slovenských klubů, se představilo v Uherském Brodě, kde se konal lízátkový turnaj pro nejmenší, na kterém se štramberákům poměrně dařilo s těmito výsledky: 2. místo Jonáš Kačor (váha do 29 kg), 3. místo Petr Kvita (váha do 25 kg), 3. místo Jakub Štichauer do (váha do 23 kg).