Prvně jmenovaný Jan Michálek si vydobyl účast na šampionátu v Mladé Boleslavi prvním místem z krajského ranking listu. Ve své premiéře podal vynikající výkon. Mezi třiceti třemi judisty si ve váze do 34 kg nejprve poradil s Kryštofem Silným z Prahy Vršovic. V dalším kole sice prohrál s pozdějším finalistou litoměřickým Janem Galiou, ale v opravách odcházel po bojích s Machem, Bradou a s Hynaisem vždy jako vítěz. Tato šňůra tří výher za sebou jej posunula až do finálového bloku.

Tady po velkém boji prohrál v utkání o třetí místo s Tadeášem Osičkou a skončil tak těsně pod stupni vítězů. Závišický Jan Michálek se dokázal při své premiérové účasti na tomto vrcholovém klání probojovat až k bojům o medaile, což pro něj představuje do budoucna velký příslib!

V Brně si pak dala dostaveníčko naše dorostenecká špička. Oddíl JUDO Závišice zde reprezentoval ve váze do 73 kg Filip Hanzelka. V prvním kole si poradil s plzeňským Le Doc Thangem a ve druhém porazil Ondřeje Kotláře. Ve čtvrtfinále pak zdolal brněnského Tomáše Janečku a v semifinále jej čekal pikantní souboj.

Tady závišický judista nastoupil proti úřadujícímu mistru Evropy a mistru Světa v této kategorii Adamu Kopeckému z Mladé Boleslavi. Překvapení se pro tentokrát nekonalo a Filip Hanzelka se musel spokojit s utkáním o bronz. Bohužel, souboj s mistrem světa jej stál mnoho sil a bronzová medaile mu utekla v zápase s opavským Danielem Kordulou.

DVĚ BRONZOVÉ MEDAILE Z KRAJSKÉHO PŘEBORU

Nejmladší závišičtí judisté se poslední říjnovou neděli zúčastnili krajského přeboru v Ostravě. V konkurenci nejlepších benjamínků z Moravskoslezského kraje vybojovali třetí místa Alexandr Londin a Štěpán Michálek! O týden později přivezli z turnaje z Bohumína dvě stříbrné medaile za druhá místa Ela Petrášová a Matěj Olajoš. Alexandru Londinovi a Ladislavu Bajerovi tentokrát utekly stupně vítězů, když oba skončili s bramborovými medailemi na čtvrtých místech.