„To už byla brnkačka,“ usmál se trenér pořádajícího oddílu juda TJ Kotouč Štramberk Josef Štábl „Doufám, že turnaj otevřel letošní sezonu, která už snad nebude přerušovaná. Na dvou tatami byly k vidění pěkné výkony,“ ocenil předvedené souboje. Spokojen byl hlavně s výsledky štramberských závodníků. Startovalo jich devět, čtyři získali medaili. „Někteří nastoupili poprvé,“ upozornil trenér Štábl.

Mistrovství ČR ve skocích na lyžích mužů, žen a juniorů se konalo 18. ledna 2022 na středním můstku K-90 v Harrachově.
Mistrovství ČR: Sakala na můstku v Harrachově vedl, pak ho přeskočil Koudelka

Jednou z nich byla Leona Balhárková. „V hmotnosti do 34 kg neměla soupeřku, takže startovala ve stejné kategorii chlapců. Oproti zkušenějším neměla příliš šancí, ale nebála se a přesto, že vypadla, získala medaili za kategorii děvčat,“ popsal situaci.

Absolutorium si podle něj zaslouží mladší žák Radek Leiter (do 42 kg). „Své soupeře válcoval a dostal se až do finále, kde podlehl Libosvárovi z Hranic,“ popsal kouč jeho cestu za stříbrnou medailí. Tu vybojovali také starší žák Jonáš Kačor (60 kg), který ve finále těsně podlehl novojičínskému Černochovi, a Valerie Marková po prohře v závěrečném souboji s Recmanovou z Ostravy.

Plavci Nového Jičína na zimním mistrovství ČR seniorů a juniorů v prosinci 2021 v Plzni vybojovali celkem 25 medailí.
OBRAZEM: Mladí plavci Nového Jičína v zimní Plzni zářili. Přivezli 25 medailí!

Na neoblíbené 4. příčce skončil David Marek. „V zápase o finále nestačil na Filipa ze Vsetína a utkání o třetí místo pak prohrál se Švrdlíkem z Hranic. Ani našim zbývajícím judistům nejde upřít snaha, ale na tu pověstnou ‚bednu‘ to holt tentokrát nestačilo,“ konstatoval trenér Josef Štábl z TJ Kotouč Štramberk.

V konečném hodnocení družstev byl nejlepší celek Energy Hranice před Havířovem a Novým Jičínem.