V hale Sareza tentokráte bojovali o důležité body ranking listu pro mistrovství České republiky Adam Kahánek, Josef Babiář a David Hyvnar.

Jako první šli do boje na ostravských tatami Adam Kahánek a Josef Babiář, kteří se představili ve stejné váze do 73 kg, ale každý v jiné části pavouku. Kahánkovi se jako první postavil do cesty Slowiak z Bohumína, který chtěl spoléhat na své oblíbené nožní techniky. Závišický judista si ale jeho kontry zkušeně pohlídal a chvatem sode curi comi goši hodil Slowiaka na čistá záda. V boji o finále se pak Kahánek utkal s Šeděnkou z ostravského Baníku. „Nepříjemný soupeř, který uplatňuje rychlé technické judo, byl pro Adama nebezpečnou překážkou. Na bleskově provedenou techniku seoi naga ale nestačil jinak výborný Šeděnka vůbec reagovat," vzpomněl na vítězství na ippon trenér a otec v jedné osobě Libor Káhánek.

Dlouholetý úspěšný člen závišického juda mohl ve finále pomstít svého oddílového kolegu Babiáře, kterého vyřadil právě Kahánkův soupeř v boji o zlato Jan Petzuch z TJ Slezan Opava. Opavský judista, jenž je znám svým silovým pojetím se pokoušel od začátku vnutit Kahánkovi svůj styl, ale narazil na nečekaně silný odpor. „Adam donutil soupeře užitím chvatu sode curi comi goši dopadnout do mostu, což znamenalo vítězství na ippon a zároveň taky ukončení dohadů, kdo vystoupá na nejvyšší post stupňů vítězů," komentoval zlatý úspěch trenér Závišic. Petzuch si tak na druhého bojovníka ze Závišic nepřišel a Adam Kahánek si tak kromě klubové satisfakce odvážel z Ostravy i plný počet kvalifikačních bodů.

Hyvnarova jízda mezi muži

V kategorii těžších kalibrů do 100 kg se mezi muži představil i osmnáctiletý závišický junior David Hyvnar, jenž získal na nedávném juniorského mistrovství České republiky bronzovou medaili. Mladý talent se utkal v tabulce se třemi soupeři systémem každý s každým. Hyvnar se nejprve utkal s Novákem z Baníku Ostrava, proti kterému nemohl dlouho nic vymyslet. „Až ve druhé polovině utkání se naskytla šance uplatnit zasekávačku ko soto gake. Útok byl zdařilý, rozhodčími ohodnocený na ippon, a tak šel k dalšímu zápasu s optimismem," líčil první vítězství svého svěřence Libor Kahánek. Druhým na řadě byl zkušený jičínský Knotek, jenž nakonec přes úvodní aktivitu Hyvnara, porazil závišického borce na ippon, a když zvítězil také nad zbylými dvěma soupeři, mohl slavit zasloužené zlato.

O dalším umístění rozhodnul až poslední zápas mezi Hyvnarem a Štefkem z karvinského Baníku. Bitvu o druhé místo pro sebe nakonec urval závišický talent. „David zaútočil oblíbenou zátočkou soto maki komi a Štefek neudržel svoji pozici v postoji, spadl na čistá záda a Davida tak vítězství katapultovalo ke skvělé stříbrné medaili mezi muži," zdůraznil další cenný úspěch trenér úspěšných judistů ze Závišic Libor Kahánek.