Na závěr základní části vás postihlo zranění…

Měl jsem natržený meniskus, takže jsem musel na operaci, během které mi byla prasklá část menisku odstraněna. Když nyní vše půjde dobře, mohl bych být zpět před utkáním s Prostějovem.

Sledovat zápas z lavičky pro hráče asi moc příjemné není…

Určitě je lepší, když můžete do utkání nějakým způsobem zasáhnout, než se jen dívat. Mně se to ale nestalo poprvé, takže se s touto situací umím vyrovnat.

Zranění vás postihlo před nadstavbou, to je trochu smůla, ne?

To ano, ale pořád je to lepší, než před samotným play-off. Takhle mám pořád nějaký prostor na regeneraci. Navíc pro nás je nejdůležitější právě vyřazovací část. Ale zranění je samo o sobě nepříjemné a je jedno, v jaké fázi soutěže se zrovna nacházíte.

Jaký by měl být cíl pro nadstavbu?

Nadstavba je část, ve které víme, že jde o nasazení před play-off, takže člověk určitě nechce skončit ve skupině poslední. Každý tým bude chtít mít co nejlepší postavení, které je i výhodnější. Já osobně bych bral pozici do třetího místa.

V nadstavbě ještě proběhnou utkání poháru, nenabourá to nějak zápasový rytmus?

Bylo to tak i loni a i samotné zatížení hráčů dosud bylo, nechci tvrdit minimální, ale místa na odpočinek bylo dost. Myslím, že pro nikoho nebude problém odehrát nyní měsíc nebo dva s větším zápasovým zatížením.

Co Nymburk? To je podle klubů zatím velká neznámá..

Myslím si, že určitě nejsou ve své loňské top-formě. Na druhou stranu, i to bude zřejmě na zbytek naší ligy stačit. Navíc všechny týmy první skupiny nadstavby, zvláště v domácích zápasech, budou s Nymburkem hrát velmi kvalitní, a řekl bych i vyrovnaný zápas.

Ondrej Šoška po zápase s Opavou řekl, že žolíkem skupiny bude Ostrava a že bude rozhodovat to, kdo u nich dokáže vyhrát nebo prohrát.

Každý tým počítá s tím, že doma vyhraje všech pět zápasů. To, co přiveze z venku, je navíc. Opticky to vypadá, že nejjednodušší by to mohlo být v Ostravě, ale myslím si, že stejně se může vyhrát i v Prostějově nebo kdekoliv jinde. Každé vítězství z venku ale bude určitě hodně cenné.

Na závěr, po zápase s Opavou přišli antidopingoví komisaři. Mají z nich hráči třeba obavy?

Myslím si, že ne. Navíc, hráči během zápasu ani neví, že tam někdo takový přijde. Pokud je hráč čistý, tak je mu to úplně jedno. Pokud ale „zobe“, bude nervózní pořád.