Vůbec první zápas odehráli hráči Nového Jičína s maďarským týmem v roce 2005 v semifinálové skupině Evropského poháru ve švýcarském Fribourgu, ve kterém zvítězili 96:93. Podruhé se oba soupeři setkali letos na turnaji v Komárně, kde Novojičínští rovněž zvítězili 97:94, a v prvním utkání tohoto ročníku CEBLu na domácí palubovce, kde vyhráli rozdílem 98:72.

Všechny tyto výsledky a rozdíl 26 bodů opravňují severomoravský celek k optimismu, že by měl postoupit do Final Four CEBLu. Navíc si hráči Geofinu mohou dokonce dovolit luxus, v podobě prohry až o 25 bodů. Další soupeř o postup, rakouský Klosterneuburg, v posledním kole prohrál na půdě Spišské Nové Vsi, a tím zůstal ve hře jenom Nový Jičín a právě Székesfehérvár.

Novojičínský tým po prohraném ligovém zápase v Pardubicích udělá vše pro to, aby se vrátila vítězná atmosféra a dobrý pocit z vánočních svátků. Od soupeřů je jasné, že Nový Jičín v tomto utkání čeká nepříjemná podpora maďarských rozhodčích, ale to už si vyzkoušeli v Pardubicích. Hráči věří, že tomuto stavu nepodlehnou a budou bojovat o co nejlepší výsledek až do konce utkání. K utkání odjíždějí bez obou studentů Medka a Šturaly.

„Čeká nás daleká cesta do Maďarska na poslední zápas CEBLu. Z domácího zápasu máme dostatečný náskok k získání prvního místa ve skupině, ale samozřejmě to může být úplně jiný zápas a nic nesmíme podcenit. Hrajeme přeci jen s lídrem maďarské ligy,“ prozradil novojičínský lodivod Zbyněk Choleva a dodal: „Víme, že zvlášť nebezpeční jsou oba podkošoví hráči Morrison a Bell, kteří nás doma nejvíce trápili. Chceme uhrát dobrý zápas a z něj potom vycházet v sobotním ligovém zápase s Poděbrady.“

Slova kouče doplnil také kapitán týmu David Hájek. „Možná nás čeká poslední zápas v této sezoně v CEBLu, a to ne proto, že bychom ho nezvládli! V Maďarsku nás nečeká nic dobrého, domácí zajisté udělají vše pro to, aby nám vrátili dvacetišestibodovou porážku z prvního zápasu,“ poukázal kapitán a uzavřel: „Pokud ukočírujeme své emoce k rozhodčím a budeme se koncentrovat pouze na to, na co máme, neměl by být problém uhájit první místo ve skupině.“