Nejvyšší tuzemská házenkářská soutěž vstoupí v sobotu do nového ročníku. Kopřivničtí házenkáři jdou do boje s novou trenérskou dvojicí Lubomír Veřmiřovský, Jiří Gřes mladší, když Ivo Vávra, jenž vedl tým v posledních sezonách, odešel do prvoligové Litovle.

V Kopřivnici by rádi zabojovali o elitní osmičku, která zajišťuje atraktivní bitvy v play-off, ale prvořadým cílem bude záchrana extraligové příslušnosti.

„To je hlavní cíl letošní sezony, který máme všichni v hlavách. Jestli z toho nakonec bude něco více, nebo jestli se budeme trápit až do konce, zatím těžko říct. Nyní se soustředíme na těžký start v Novém Veselí a potom nás doma čekají dva zápasy proti favoritům soutěže, takže máme těžké rozlosování, ale nechceme se vymlouvat a určitě nebudeme ze startu sezony zbytečně podléhat nějakému tlaku,“ uvedl hlavní trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Čtyřicetiletý Veřmiřovský, jenž má za sebou řadu zahraničních angažmá, a který zanechal největší stopu ve Španělsku, se na začátku letošního roku vrátil po dvaceti letech do Kopřivnice. Po svém návratu z ciziny nastupoval nejprve v Přerově, ze kterého odešel do Karviné, kde už začínal působit v roli hrajícího trenéra. V minulém ročníku byl rovněž hrajícím koučem v prvoligové Velké Bystřici.

VEŘMIŘOVSKÝ: CÍLEM DO BUDOUCNA JE VYPRODÁVAT HALU

Oproti kádru z loňské sezony už v Kopřivnici nepůsobí brankář Vít Pyško (Frýdek-Místek), Dominik Gelnar (Německo), Adam Martinát (přerušení kariéry) a kariéru pak ukončil Jiří Lipový. Jiří Gřes a Lubomír Veřmiřovský se pak přesunuli z palubovky do role trenérů.

V kolonce příchodů pak najdeme brankáře Františka Kubu z Velké Bystřice, ze stejného klubu přišla i spojka Ondřej Švébiš a dále pivot Tomáš Mráz z Hranic, jenž už se s týmem připravoval i v minulé sezoně. Z Hranic se pak ještě vrátil Filip Hardt.

Plochá dráha v Kopřivnici po devítí letech.
Kopřivnice uvidí letošní třetí plochodrážní závody

„V přípravě jsme se věnovali nácviku nových systému jak v obraně, tak v útoku. Nedá se to stihnout během přípravy, protože přestavba může trvat půl roku nebo i rok. Do budoucna bychom ještě rádi získali zkušeného a urostlého pivota. Co mě těší je fakt, že jádro týmu máme podepsáno na čtyři roky, takže nebudeme muset každý rok výrazně měnit kádr,“ dodal Veřmiřovský.

Kopřivničtí v přípravě obsadili dvakrát druhé místo na dvou mezinárodních turnajích – Valašském poháru a domácím turnaji O pohár Tatry. „Tyto umístění jsou určitě hezké, ale určitě bych je nepřeceňoval. Všechno ukáže až liga,“ uvědomuje si šéf kopřivnické lavičky.

V Kopřivnici by rovněž rádi nalákali do ochozů více diváků, kterých v minulé sezoně chodilo v průměru 250-300. „Chceme zlepšit i spolupráci s fanoušky, protože by to nemělo být jenom o házené, ale i o různých doprovodných akcích při utkáních. Jsme rádi, že jsme zatím prodali okolo čtyřiceti permanentek, což je oproti minulému roku značný posun. Našim cílem do budoucna je pak vyprodávat halu,“ naznačil plány nový kouč kopřivnických házenkářů, jenž je zároveň nově i předsedou klubu.

A koho pak v Kopřivnici řadí k favoritům nadcházející extraligové sezony? „Určitě Duklu Praha, která je pod jedním systémem třeba čtyři roky, dolaďuje už pouze detaily a nemusí měnit celý herní systém. Velmi dobrý mančaft pak postavila Karviná a silná bude znovu i Plzeň, která vyměnila trenéra. A určitě bych nechtěl zapomenout na sílu Zubří,“ vyjmenoval Veřmiřovský hlavní favority na mistrovský titul. Právě dva z nich – Zubří a Plzeň budou úvodními kopřivnickými soupeři na vlastní palubovce.

Klára Štěpánová se stala absolutní vítězkou ankety Nejúspěšnější sportovec Novojičínska za rok 2016.
Skvělý úspěch! Štěpánová jede na Junior Grand Prix

Extraliga házené 2017/2018 - program KH Kopřivnice do konce roku:
1. kolo: 9. září, 17.00 Nové Veselí – Kopřivnice
2. kolo: 16. září, 18.00 Kopřivnice – Zubří
3. kolo: 23. září, 18.00 Kopřivnice – Plzeň
4. kolo: 30. září, 18.00 Kopřivnice – Strakonice
5. kolo: 8. října, 10.30 Karviná – Kopřivnice
6. kolo: 14. října, 18.00 Kopřivnice – Dukla Praha
7. kolo: 4. listopadu, 17.00 Lovosice – Kopřivnice
8. kolo: 11. listopadu, 18.00 Kopřivnice – Brno
9. kolo: 19. listopadu, 17.00 Frýdek-Místek – Kopřivnice
10. kolo: 25. listopadu, 18.00 Kopřivnice – Hranice
11. kolo: 2. prosince, 18.00 Jičín – Kopřivnice
12. kolo: 9. prosince, 18.00 Kopřivnice – Nové Veselí
13. kolo: 16. prosince, 18.00 Zubří – Kopřivnice

Extraliga pak pokračuje 14. kolem až 3. - 4. února 2018.

Ilustrační foto.
Pod Trúbou bude Den sportu