Své nové žlutočerné dresy poprvé představili i na vlastní palubovce. Házenkáři Kopřivnice s nimi mohli zažít vítězný debut, a to hned proti favorizované Plzni. Úvod utkání jim vyšel lépe a na konci první čtvrthodiny zvyšoval Hojník už na 8:5. Svou sílu pak ale ukázali hosté, když čtyřmi brankami otočili skóre na svou stranu.

Do šaten se nakonec šlo za stavu 12:11 pro domácí soubor trenéra Iva Vávry, který byl na Plzeň pečlivě připraven. „Přijel k nám velice kvalitní a sebevědomý soupeř. Chtěli jsme vysunout obranu až do hloubi pole, protože jsme věděli o soupeřově síle. Myslím si, že obrana z naší strany nebyla špatná. Dokázali jsme odskočit na dvě, tři branky, ale bohužel jsme to vždycky, při svých vlastních chybách, ztratili," konstatoval domácí kouč.

Hosté tak měli s domácí obranou těžkou práci. „Věděli jsme, že nás tady nečeká nic lehkého. Připravovali jsme se, že proti nám budou hrát vysunutou obranu, ale bohužel jsme se s tím po celý zápas nedokázali moc vyrovnat. Bylo jasné, že pokud se bude skóre celý zápas tahat, tak to bude voda na mlýn domácích, což se potvrdilo. Přesto si myslím, že jsme nesložili zbraně a do poslední minuty jsme bojovali," řekl asistent plzeňského trenéra Šetlíka, Jiří Hynek.

„Pokud bude Kopřivnice podávat výkony jako proti nám, tak to tady bude mít těžké každý soupeř. Určitě se odsud nebudou vozit body lehce, protože v domácím prostředí bude mít Kopřivnice velkou sílu a může na něj hodně spoléhat."
Jiří Hynek, asistent trenéra Talent M.A.T. Plzeň

I ve druhém poločase si domácí udržovali mírný náskok a šest minut před koncem vedli 22:20. Několikrát je podržel v brance navrátilec Luděk Fabián.

Kopřivnici táhl také šestibrankový Reček, přičemž na straně hostů to byl s devíti trefami Vinkelhöfer. Velké drama pak přišlo v poslední minutě, do které se vstupovalo s výsledkem 24:23 pro domácí.

Po oddechovém čase, dvacet vteřin před koncem, měla míč v moci Kopřivnice. Zbytečnou chybou se však do rychlého protiútoku dostali Plzeňští, jež zastavil až za cenu faulu Bajgar. Z následné sedmičky překonal Fabiána Milan Škvařil, který jedenáct vteřin před koncem rozhodl, že si Plzeň odveze na dlouhou cestu domů jeden bod.

„Náš kádr je mladý a musíme s ním ještě hodně pracovat, abychom i takovéto vypjaté utkání mohli dotáhnout do vítězného konce. Pokud chceme něco dokázat, nemůžeme se zaleknout ani Plzně nebo Dukly, přestože jejich kádry mají určitě nespornou kvalitu. Bohužel rozhodla naše chyba v závěru. Dle vývoje hry jsme bod ztratili, čímž nechci snižovat kvalitu Plzně. Opravdu jsme z ní měli velký respekt. Připravovali jsme se určitě na Škvařila, Kavku a na jejich kvalitní pivoty a křídla. Posty mají velice dobře obsazené, a pokud jim to, jak se říká, sedne a střílejí branky, tak je velice těžké s nimi hrát vyrovnanou partii," ocenil kvalitu Plzně Ivo Vávra, jehož svěřenci si však za předvedený výkon minimálně bod zasloužili. „Adam Reček odehrál poprvé více jak deset minut a myslím si, že zahrál velice solidní utkání, které bylo pohledné z obou stran," dodal ještě domácí kouč.

Hosté nakonec bod z Kopřivnice brali. „Při dobré konstalaci jsme si mohli nakonec odvézt i dva body, což by ale bylo pro domácí hodně kruté. Po průběhu hry ale musíme říct, že jsme získali jeden bod. Ještě je třeba zmínit kvalitní výkon domácího brankáře Ludi Fabiána, protože ten nám hru hodně znepříjemnil, a to nás sráželo," řekl závěrem hostující asistent Jiří Hynek, jenž musel coby bývalý reprezentant, po dvou operacích křížových vazů, předčasně ukončit aktivní kariéru.

V příštím kole zajíždí házenkáři Kopřivnice na palubovku pražské Dukly. Utkání startuje v sobotu 21. září v 18.30 hodin.

KH Kopřivnice - Talent M.A.T. Plzeň 24:24 (12:11)

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Žingor Meca, Střelec 2, Jan Gřes 1, Petřík 3, Jiří Gřes 4/1, Bajgar 1, Reček 6, Mičola 1, Hanus 1, Hojník 5, Krpelík. Trenér: Vávra.

Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 9, M. Škvařil 4/1, J. Škvařil 3.

Sedmimetrové hody: 3/1 4/2. Vyloučení: 4(přímá ČK Bajgar) 4.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Diváci: 480.