Kopřivnice doma nebodovala

Kopřivnice - Házenkáři Přerova potvrdili na kopřivnické palubovce vborné výsledky z posledních týdnů. V zápase 8. kola Tipgames Extraligy zde vybojovali zasloužené vítězství a v tabulce se posunuli na sedmou příčku. Kopřivnice je s pěti body stále desátá.

1.11.2011

Ilustrační foto.Foto: Archiv

KH Kopřivnice Sokol - HC Přerov 27:34 (16:16)

První půle byla víceméně vyrovnanou záležitostí. V samotném úvodu tahali za delší konec hosté, pak se naopak díky solidní obraně a střelecké mušce Rachače dostali do tříbrankového vedení domácí. V závěru poločasu jej však i vzhledem k osobní obraně Rachače nepotvrdili a do šaten se šlo za nerozhodného skóre.

Po přestávce se na přerovské straně rozchytal Petr Štolcar a Kopřivnice začala pokulhávat. Soupeř dokázal využít takřka každý postupný útok, v němž odvedl výbornou práci především Viktor Hastík, ale i další spojky, Robert Plšek a Michal Hradil. V závěru domácí bránili Hastíka osobně, zvrat se však nekonal a Přerov si odvezl cenné body.

„V první půli se nepředvedla ani jedna obrana, ve druhé se rozchytal Štolcar, ale zároveň jsme se rozehráli, hlavně Hastík, který měl v první půlce trochu smůlu. Vyhráli jsme zaslouženě, rozhodly zkušenosti a lepší spojky, navíc Čapka a Holeček dnes Kopřivnici vůbec nepomohli,“ komentoval utkání trenér Přerova Miroslav Frank.

Kopřivnický kouč Miroslav Bartoň se po zápase netajil tím, že Přerov považoval za favorita zápasu. „Při pohledu na soupisku bylo jasné, že porazit jej můžeme jen maximální bojovností,“ uvedl a doplnil: „Podařilo se nám uhrát velice solidních dvaadvacet minut, za stavu 14:11 jsme ale přestali plnit to, na co jsme se chystali. Ve druhé půli to bylo ještě očividnější, v útoku si každý dělal, co chtěl, a soupeř trestal naše chyby. Celkově rozhodl výkon Štolcara a individuální výkony jednotlivců.“

Sestava a branky Kopřivnice: Holeček, Čapka Lipový, Střelec 2, Rachač 11/5, Veřmiřovský 2, Jan Gřes 4, Stanislav 2, Frančík, Jiří Gřes 3, Krejčiřík 1, Aspridis 1, Krčmář 1, Žižkovský. Nejvíce branek Přerova: Hastík 9/3, Plšek 8, Hradil a Kovařík po 5. Sedmimetrové hody: 5/5 3/3. Vyloučení: 5:0. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 301. Sled: 2. 0:2, 9. 5:4, 12. 8:6, 23. 14:11, 28. 14:16, 30. 16:16, 35. 16:20, 38. 19:21, 44. 20:26, 54. 23:30, 57. 27:32.

Další výsledky 8. kola: Jičín Plzeň 26:26, Třeboň Karviná 22:26, Brno Hranice 24:36, Zubří Dukla 22:22, Frýdek-Místek Lovosice 28:33. (jfk)

1.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
Hokejisté HC Tatry Kopřivnice darovali krev v krevním centru v Ostravě-Porubě.
18

PATRIK FULNEK přispěl k výhře nad pražskou Duklou, ve které působil jednu sezonu, sedmi góly.

Ďáblové nenechali rozjet Tatru a ovládli i druhé derby

Druhé derby v sezoně mezi druholigovými hokejisty Kopřivnice a Nového Jičína, které shlédlo devět stovek diváků, nabídlo drama až do závěrečné sirény, tři větší tresty, ale na konci pak znovu novojičínskou radost. Hostující Ďáblové totiž stopli Tatru i podruhé v sezoně a díky pátému vítězství v řadě si drží výtečné 3. místo.