Už od prvních bylo jasně znát, který tým bude zápasu vládnout. Kopřivničtí do duelu vlétli jako uragán a po třinácti odehraných minutách vedli jasně 8:2. Náskok se ve zbytku prvního poločasu ještě zvýšil, do kabin se odcházelo za stavu 16:8. „Zápas se vyvíjel tak, že jsme Hranicím odskočili hned na začátku a celé utkání jsme měli pod kontrolou,“ pochvaloval si po zápase spokojený stratég KH ISMM Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Ve Fulneku bylo k vidění pět branek
Fulnecké vítězství režíroval Maléř, dal hattrick

Radost mu jeho svěřenci dělali i po změně stran. V úvodu druhé půle se sice Hranice dotáhly na rozdíl čtyř branek, to ale bylo všechno. Pak už na palubovce znovu existoval pouze jeden tým. V jednu chvíli to bylo dokonce o deset branek, v samotném závěru se Cementu podařilo výsledek alespoň kosmeticky upravit na 30:22. „Pouze nám trošičku nevyšel začátek druhého poločasu, kdy jsme jasně upozorňovali, abychom si dali pozor na vstup, který se nám nepovedl. Hranice dokázaly snížit na rozdíl čtyř branek, ale poté jsme znovu odskočili a zápas v klidu kontrolovali,“ podotkl Veřmiřovský, který má radost i z úterní pohárové výhry na palubovce MHK TAEDA Karviná, kde Kopřivničtí vyhráli 36:25 a jsou v osmifinále.

„Náš týdenní cíl jsme splnili. Postoupili jsme do dalšího kola Českého poháru a uhráli jsme doma dva body s Hranicemi, takže naprostá spokojenost,“ řekl Lubomír Veřmiřovský závěrem. Další zápas jeho partu čeká ve středu 27. října, kdy doma hostí pražskou Duklu.

Kopřivnice – Hranice 30:22 (16:8)
Nejvíce branek: Gřes 8, Grizelj 4/1, Hanus 4 – Piwko 5/2, Zbránek 5, Plaček 3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/5. ŽK: Brož, Pinkas. Vyloučení: 5:7. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek.
Kopřivnice: Chalupa, Žingor – Adamovic, Brito Benítez, Bukovský, Čadra, Hanus, Doležel, Grizelj, Gřes, Ježek, Musálek, Petřík, Polcar, Střelec, Zima. Trenér: Lubomír Veřmiřovský.