KH Kopřivnice – 1. HK Dvůr Králové 32:29 (16:15)

Nováček si sice užíval vedení pouze úvodních osm minut, kontakt s favorizovaným domácím celkem ale neztratil. V závěru poločasu se Kopřivnice utrhla, díky technickým chybám hostí, na rozdíl tří branek, vlastní nedisciplinovaností se o něj však záhy připravila. Domácím se uklidňující náskok nedařilo získat ani po změně stran. Jindy pevná obrana se totiž nedokázala vypořádat s tvrdou hrou Východočechů a útočnou snahu Kopřivnice zase zabíjel příliš individualistický přístup a nedostatečný pohyb. Její bojovnost ale přece jen slavila úspěch. V 51. minutě odskočila na rozdíl čtyř branek, a i když se Dvůr, který neskládal zbraně, ještě dotáhl na 30:28, vítězství už si utéct nenechala.

„Dnes jsem spokojený pouze s dvěma body. Náš výkon byl totiž diametrálně odlišný od minulého kola, kdy jsme vyhráli v Přerově. Soupeř hrál velice dobře takticky a pokryl nás se vším všudy. Jeho hra nám nesedí, což se projevilo už na srpnovém turnaji v Litovli, kde jsme vyhráli o jedinou branku,“ uvedl po zápase kopřivnický trenér Miroslav Bartoň a dodal: „Myslím, že tam bylo i podcenění, i když právě toho jsme se snažili vyvarovat. Nakonec v náš prospěch rozhodla především zkušenost.“

Pivot Jiří Gřes jeho slova potvrdil. „Začátek byl trochu podceněný a těžko jsme se pak dostávali do zápasu. Stálo nás to hodně sil, a i díky tomu jsme nedokázali utéct na více branek. Nepodali jsme dobrý výkon, ale přesto, že jsme se trápili, tak jsme chtěli více než soupeř a v závěru jsme měli i více štěstí,“ konstatoval autor šesti branek.

Trenér Dvora Králové Petr Šulc se shodl s domácím koučem na tom, že ve prospěch Kopřivnice rozhodly zkušenosti, a dále uvedl: „Asi ve 40. minutě jsme se dostali pod velký tlak a nedokázali z něj najít cestu. Pomohli jsme soupeři mnohdy až dětskými chybami, a to bylo zásadní.“

Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka, Prorok – Samek, Lipový 1, Střelec, Rachač 8, Veřmiřovský 1, Šustáček 2, Gřes 6/1, Krčmář, Kolmajer 2, Kichner 4, Opálka 8/4. Sestava a branky D. Králové: Vaněček, Babčaník – Gogolák, Kotík 2, Fiedor 2, Jůza 4/3, Kulhánek 5, Hracha 4/1, Groh 4, Železňák 3/2, Klouček 3, Zelinka 1, Hanák 1. Sedmičky: 7/5 – 7/6. Vyloučení: 9:11, z toho ČK: 46 Groh (D. Králové) a 53. Rachač (Kopřivnice). Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Diváků: 300.

Další výsledky 5. kola: Dukla – Přerov 31:20, Jičín – F-M 24:23, Plzeň – Třeboň 30:24, Lovosice – Zubří 20:19, Hranice – Karviná 31:23. (jfk)