1. HK Dvůr Králové – KH Kopřivnice 23:26 (14:11)

Možná nejdůležitější bitva v boji o play-off čeká osmý a devátý celek tabulky ve středu, kdy se od 18 hodin navzájem střetnou v kopřivnické hale ZŠ Emila Zátopka.

První poločas byl dosti vyrovnaný a oba týmy se střídaly ve vedení. Více vzrušení přinesl až jeho závěr, kdy domácí dokázali šňůrou čtyř branek otočit stav 9:10 na 13:10. Tříbrankovým rozdílem pak Dvůr Králové, posílený o Kastnera a Michajlíka, úvodní třicetiminutovku i vyhrál.
Vedení si Východočeši udržovali i po změně stran, a to až do 52. minuty, kdy hrubými technickými chybami nabídli Kopřivnici vyrovnání. Ta vzápětí skóre ještě vylepšila ve svůj prospěch (21:23). O náskok ji nepřipravilo ani následné čtyřminutové oslabení, dané vyloučením Opálky, který k červené kartě za třetí dvouminutovku vyfasoval za řeči dvě minuty navrch. Dokázala totiž soupeři dvakrát vypíchnout míč a z trestu vyšla s tříbrankovým náskokem. Dvůr ještě korigoval na 23:25, po time-outu, který si hosté vzali dvacet vteřin před koncem, ale pak už jen přihlížel pojistce Kolmajera.

„Bylo to oboustranně bojovné utkání, které z naší strany nebylo herně špatné, i když se ne všem povedlo na sto procent. Výborně jsme zvládli především závěr. I po tomto vítězství to ale s bojem o play-off, vzhledem k vítězství Třeboně nad Plzní, budeme mít složité,“ komentoval duel kopřivnický trenér Miroslav Bartoň.

Sestavy a branky: Babčaník, Vaněček – Kastner 8, Groh 4, Michajlík 4/1, Fiedor 2/1, Klouček 2, Bělohlav 1, Kulhánek 1, Hracha 1, Kotík, Železňák, Zelinka, Tesař – Fabián, Čapka – Kolmajer 7, Gřes 5/3, Kichner 5, Opálka 3, Šustáček 3, Hanzelka 2, Lipový 1, Rachač, Veřmiřovský, Kovalák, Martinásek, Ďurčík. Sedmičky: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 3:5 (ČK Opálka + 2 min.). Rozhodčí: Průcha, Větrovský. Diváků: 780.

Další výsledky 16. kola: Frýdek-Místek – Jičín 24:25, Přerov – Dukla 28:32, Zubří – Lovosice 28:26, Karviná – Hranice 27:31, Třeboň – Plzeň 29:28.