S trojicí zmíněných soupeřů se Kopřivnice bude potkávat i v extralize, co se od ní tedy v turnaji očekává? „Určitě bychom doma rádi vyhráli,“ říká nový trenér mužstva Libor Hrabal, který ve funkci vystřídal dlouholetého kouče Miroslava Bartoně. Sílu soupeřů ale zároveň respektuje. „O Přerovu toho momentálně moc nevím, rozhodně ale musíme počítat s tím, že Brno, které tady už loni zahrálo velice dobře, se jako nováček extraligy bude chtít vytáhnout. Solidní mladý tým má také Frýdek-Místek, se kterým jsme hráli dvě přípravná utkání,“ zmiňuje se o turnajových rivalech.

Rád by, aby mužstvo v turnaji ukázalo to, co v přípravě udělalo. „Chtěl bych, abychom dokázali hrát bez velkých chyb útočnou koncepci, kterou jsme trénovali. Celkově vzato je cílem obstát a zúročit tvrdou práci. Jinak je to samozřejmě turnaj přípravný, takže se některé věci ještě budou zkoušet,“ dodal k tradiční prověrce sil Hrabal.

Tým se na sezonu připravuje už od 14. července, a to v domácích podmínkách. Momentálně se po týdnech kondiční přípravy, která se začátkem srpna začala prolínat s herními prvky, mužstvo začíná v tréninku soustředit především na hru samotnou. V tuto chvíli má za sebou osm přípravných utkání, před sebou víkendový turnaj a poslední přátelský zápas se Zubří, který je naplánovaný na sobotu 4. září (v 18.00 hod. v Kopřivnic). Extraligová sezona se pro Kopřivnici rozběhne v sobotu 11. září, kdy jí čeká první mistrovské utkání v Třeboni.

Program turnaje „O pohár Tatra, a. s.“ (27. – 28. 8., hala ZŠ E. Zátopka v Kopřivnici, 49. ročník):

pátek 27. 8.: v 17 hod. KH Kopřivnice – SKP Frýdek-Místek, v 18.45 hod. slavnostní zahájení turnaje, v 19 hod. HK Královo Pole Brno – Sokol Přerov;

sobota 28. 8. v 9 hod. HK Královo Pole Brno – SKP Frýdek-Místek, v 10.45 hod. KH Kopřivnice – Sokol Přerov, ve 14 hod. SKP Frýdek-Místek – Sokol Přerov, v 15.45 hod. KH Kopřivnice – HK Královo Pole Brno, v 17 hod. slavností zakončení turnaje s předáním cen.

JANA FEILHAUEROVÁ