Kopřivnice je blíže extralize

Kopřivnice /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Předsezónní cíl je po víkendu znovu reálnější. Prvoligoví házenkáři Kopřivnice totiž zvládli šlágr jarní části a na úvod druhé poloviny sezony doma, i přes nepovedený první poločas, po kterém prohrávali o pět branek, zdolali Strakonice 33:30. Jihočechy tak vystřídali na prvním místě, které zaručuje postup mezi českou házenkářskou smetánku.

16.2.2015

KH Kopřivnice – ČZ HBC Strakonice 1921 33:30Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Kopřivničtí si až do poloviny první půle udržovali mírné vedení (10:9), ale poté se začali Strakonice prosazovat až příliš lehce. Ve větší pohodě hrající hosté se v závěru první třicetiminutovky dostali dokonce do vedení 19:13, které však domácí stihli stáhnout alespoň na poločasový rozdíl pěti branek.

„Věděli jsme o co v zápase jde. Kluci si možná mysleli, že to půjde samo a podle toho ten první poločas vypadal. Vůbec nám nešla obrana a postupně jsme se začali trápit," ohlédl se na nepovedenou první částí kouč KH Kopřivnice Ivo Vávra.

Druhé dějství však nabídlo jiný obrázek. Mičola sice v úvodu neproměnil sedmičku, ale i tak Kopřivničtí postupně ukrajovali ze strakonického náskoku. Domácí se čtyřmi brankami v řadě dostali ve 39. minutě na rozdíl dvou branek (21:23) a hostující trenér Miroslav Vávra reagoval oddechovým časem.

Kopřivnice v honbě za prvním místě využila také početní výhody a hosté postupně fyzicky odpadali. Ve 44. minutě už byla pětistovka diváků v hale Emila Zátopka ve varu, když nejprve Zima vyrovnal na 24:24 a za další minutu otočil skóre Šlachta.

Domácí ve druhé půli podržel několika výtečnými zákroky brankář Chalupa, jenž už na konci první půle vystřídal Žingora, který v úvod předvedl fair-play gesto, když přiznal svoji teč.

Skóre bylo naposledy srovnáno v 55. minutě (27:27). Od té doby diktovali tempo domácí, kteří už následný náskok 31:27 nepustili. Domácí branku s pořadovým číslem 30 měl na svědomí Reček.

„Na začátku utkání jsem s Kopřivnicí drželi krok a první poločas jsme zvládli nadstardantně. Ve druhém poločase na nás dolehlo to, že to hrajeme v šesti lidech. Kopřivnice lépe střídala a vyloučení, po kterých jsme hráli do dvacáté minuty ve čtyřech nebo v pěti, nás zabily. Na konci zápasu už jsme nemohli konkurovat lépe hrající Kopřivnici," komentoval dění na hrací ploše trenér Strakonic Miroslav Vávra.

Nejlepším střelcem Kopřivnice byl pak v důležitém zápase osmigólový Jan Gřes. „Věděli jsme, že když to otočíme, takže už se soupeře asi nezvedne. Jsem rád za body. Bylo to zajímavé utkání na obě dvě strany," hovořil po utkání trenér kopřivnických házenkářů, kteří hrají v neděli 22. února opět doma, když od 17 hodin hostí rezervu extraligového Jičína.

1. liga házenkářů, 12. kolo
KH Kopřivnice – ČZ HBC Strakonice 1921 33:30 (14:19)
Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Diváci: 480
KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec, Jan Gřes 8, Bukovský 2, Jiří Gřes, Reček 4, Kovalák, Mičola 5/1, Hanus 5, Šlachta 7/4, Krpelík, Zima 2. Trenér: Ivo Vávra. Asistent: Zdeněk Kovalák
Nejvíce branek Strakonic: Mošovský 6/3, M. Zbíral 6, D. Zbíral 5, Dušek 5

O utkání se více dočtete v úterním vydání Novojičínského deníku, v týdeníku Region. Rozhovor s Jiřím Gřesem pak najdete ve středečním vydání.