Kopřivnický oddíl stolního tenisu patří, spolu s Novým Jičínem, k nejvýše hrajícím celkům našeho okresu. I Kopřivnice totiž nastupuje od letošní sezony ve čtvrté nejvyšší soutěži u nás 3. lize. V loňském ročníku skončili kopřivničtí stolní tenisté na osmém místě v divizi. „Toto umístění hodnotím jako splnění cíle, který jsme si stanovili, udržení divize," vysvětloval předseda kopřivnického oddílu stolního tenisu Vladimír Schwarz.

Divize je minulost. Nyní bojuje Kopřivnice ve 3. lize. „K účasti ve třetí lize nás vedl fakt, že máme v oddíle mladé hráče, kteří výkonnostně stále rostou a k tomu potřebují hrát odpovídající soutěž. Samozřejmě společně se zkušenými hráči. Dohodli jsme se s Mokrými Lazci, které měly ve třetí lize béčko. Jsme rádi, že se to podařilo," vyjádřil se předseda stolního tenisu v Kopřivnici, jenž se tak musel připravit na řadu změn. „Hrát divizi, nebo třetí ligu je znatelný rozdíl, a to hlavně po organizační stránce. U zápasu musí být přítomen kvalifikovaný hlavní rozhodčí, nastupuje se v jednotných dresech a u každého stolu musí být rozhodčí s počítadlem, což v divizi a nižších soutěžích být nemusí. Dále je tu pak ještě spousta dalších drobností. Například náš oddíl už organizačně nespadá pod Moravskoslezský kraj, ale pod Český svaz stolního tenisu. A v neposlední řadě je potřeba také více peněz na provoz oddílu," prozradil Vladimír Schwarz.

Herna kopřivnického oddílu se nachází na Základní škole svaté Zdislavy a jedná se už o čtvrté prostory stolních tenistů.

Kopřivnický předseda na konci minulé sezony avizoval, že se v týmu může objevit nějaká posila, a tak se také stalo. „Kádr mužstva se změnil částečně. Zůstali mladí odchovanci v juniorském věku Michal Masnica a Ota Schwarz, dále Filip Loukota, který k nám přestoupil před rokem z KST Ostrava, a Ladislav Merenda. Asi po čtyřech letech se k nám vrátil Radovan Polášek, který hrál třetí ligu pravidelně v Brušperku a jednu sezonu hrál dokonce i druhou ligu. Hlavně jsme pro náš tým získali zásadní posilu v podobě Jana Holáně z Mokrých Lazců, který má zkušenosti i z první ligy," seznámil s pohybem v kádru předseda oddílu. Z Frenštátu ještě přišel zkušený Dalibor Juříček, jenž hrával 3. ligu v Rožnově pod Radhoštěm.

Před letošní sezonou 2013/2014 došlo také k odchodům. „Odešel Josef Krajčí zpět do Frenštátu a společně s ním také dorostenec Šimon Borovský, protože máme momentálně B tým v okresním přeboru a jeho výkonnost je znatelně vyšší, ale v sestavě třetí ligy by se zatím tolik neprosadil. V budoucnu počítáme s jeho návratem," upozornil Vladimír Schwarz.

Základ A mužstva tvoří Jan Holáň a Radovan Polášek. „Ostatní hráči jsou poměrně vyrovnaní, takže může nastoupit prakticky kdokoliv. Spíše je otázka, kdo na jaké soupeře umí zahrát," uvedl předseda kopřivnických stolních tenistů.

Úvod sezony se vydařil

Vstup do letošní třetiligové sezony se svěřencům Ladislava Merendy vydařil. „Až na kolaps z úvodního utkání proti Strážnici, která má právě jediné vítězství s námi, hodnotím úvod velice kladně. Opory jsou skutečnými oporami a mladí hráči se chytli a pravidelně bodují," řekl spokojený předseda oddílu.

V úterní předehrávce uspěla Kopřivnice ve Zlíně, kde tamní B tým porazila 10:3. „Z tohoto pohledu se jeví výsledek celkem jednoznačně, ale v ping-pongu se někdy dějí různé věci, takže není radno nikoho podceňovat," dodal Schwarz.

A s jakými ambicemi vstoupila kopřivnická Tatra do třetí ligy? „Jsme skromní. Naším cílem je zachovat třetí ligu i pro příští sezonu a myslím, že se nám to s přehledem podaří," věří Vladimír Schwarz, jenž k favoritům soutěže řadí celek Nového Jičína. „Výrazně posílil svůj tým. Z ostatních už se mi tam nejeví žádný výrazný favorit. Spíše bude záležet, v jaké sestavě budou družstva nastupovat, protože některá mají na soupisce lepší hráče, než kteří doposud nastoupili k odehraným zápasům," zamýšlel se předseda stolních tenistů kopřivnické Tatry.

Kopřivnický B tým nastupuje v okresním přeboru I. třídy a zatím v prvních pěti zápasech neztratil ani bod. „Na soupisce B týmu jsou všichni hráči mimo základ třetí ligy. Cílem B týmu je vyhrát okresní přebor. Myslím si, že letos máme, bez přehánění, nejlepší tým, a tak by se to mělo podařit," přeje si předseda kopřivnického oddílu. Na soupisce B týmu jsou Ladislav Merenda, Ota Schwarz, Filip Loukota, Pavel Michálek, Michal Borovský a Vladimír Schwarz.

Pro nejmladší naděje byl pak založen C tým, který působí v okresním přeboru II. třídy. „Tým tvoří, až na jednu výjimku, naše nejmladší naděje a cílem je především sbírat zkušenosti. Vede ho a zároveň v něm také hraje jediný dospělý hráč Jan Fiala. Dále tvoří sestavu žáci Matěj Mezera, Michal Zich, Jakub Bělík, Marcel Pavič a Štěpánka Nemethová," uzavřel Vladimír Schwarz.

ZÁKLAD „A" TÝMU

OČIMA PŘEDSEDY ODDÍLU VLADIMÍRA SCHWARZE:

Jan Holáň

„Stále ještě junior, který byl v žákovských kategoriích hráčem nejužší české špičky. Prošel střediskovými oddíly jako Havířov nebo Ostrava. Dnes je to hráč kolem 90. místa českého žebříčku. Je komplexní, bez výrazných slabin."

Radovan Polášek

„Jedná se o zkušeného hráče. Je to neúnavný blokař, který hrával také v Příboře a Brušperku, výkonnostně velice stabilní levoruký hráč."

Michal Masnica

„Osmnáctiletá naděje, kopřivnický odchovanec a velký dříč."

Dalibor Jiříček

„Zkušený hráč s dělovým topspinem, který hrával pravidelně třetí ligu."

Ota Schwarz

„Podobně jako Michal Masnica osmnáctiletá naděje a kopřivnický odchovanec. Jeho předností je agresivní topspinová hra."

Filip Loukota

„Další junior s nečitelným levorukým topspinem."

Ladislav Merenda

„Zkušený hráč, který se víceméně vzdal možnosti hrát tuto soutěž a nastupuje jen okrajově. Vede tým jako hrající trenér."