Hanákům vyšel lépe už první poločas, po kterém vedli pětibrankovým rozdílem 19:14. Kopřivnice, které by už nepomohlo ani případné vítězství, se pak nedostala na kontakt ani po změně stran, neboť čtvrt hodiny před koncem prohrávala již o devět branek, když domácí táhl především mladík Nantl, jenž se trefil sedmkrát.

Až v posledních patnácti minutách se hosté dokázali častěji prosazovat a domácí museli děkovat brankáři Bohumilu Pšenicovi. Juniorský reprezentant totiž předvedl několik důležitých zákroků a kopřivničtí byli v zakončení, tak jako v celém play-out, znovu několikrát nepřesní.

Litovel nakonec vedení uhájila a po výsledku 33:31 mohla slavit teprve čtvrtou výhru v sezoně. „Domácí nám ukázali, jak se hraje poslední utkání před vlastními diváky. Náš výkon znovu nebyl dobrý a nemám, co bych chválil. V posledních minutách jsme sice stahovali domácí náskok, ale to bylo i tím, že utkání už pak ztratilo jakýkoliv řád," shrnul průběh závěrečného utkání v sezoně kouč KH Kopřivnice Ivo Vávra.

Kopřivnice tak spolu s Litovlí opouští českou nejvyšší házenkářskou scénu. Devátý nováček z Nového Veselí slaví záchranu a desáté Hranice čeká baráž s vítězem 1. ligy, kterým se staly Strakonice.

Kopřivničtí tak už mohou pouze doufat v konečný verdikt Českého svazu házené, zdali nakonec doje k rozšíření extraligy. Pokud vše zůstane podle aktuálních předpokladů, tak se bude od sezony 2017/2018 hrát v Kopřivnici 1. liga.

TATRAN LITOVEL – KH KOPŘIVNICE 33:31 (19:14)

Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 7/5. Vyloučení: 4:2. Diváci: 239.

Nejvíce branek Litovle: Nantl 7, Nedoma 5, Havlíček 4.

KH Kopřivnice: Pyško, Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec 4, Rachač 2/1, M. Veřmiřovský 4, Zima 2, Jan Gřes 6, Mička 2, Petřík 3, Jiří Gřes, Unger 2, Mynář 5/4, Bukovský 1. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.

Zbylý výsledek play-out: Nové Veselí – Hranice 28:25.