Vávrův celek se pak ani nerozloučil s věrnými příznivci vítězně a po vlažném výkonu padl 23:29. „V to, že by Hranice doma neporazily Litovel, snad nemohl doufat nikdo. My jsme si to prohráli již dříve. V play-out jsme doma neporazili Hranice a dokonce ani Litovel a nad tím je třeba se zamyslet," hovořil po nedělní porážce s nováčkem zklamaný trenér Kopřivnice Ivo Vávra.

„Hosté byli naprosto ve všem lepší. Bohužel musím říct, že za tento výkon si extraligu ani nezasloužíme. Obrovsky mě to všechno mrzí, že to takhle dopadlo," těžko hledal slova kouč kopřivnických házenkářů, jenž na lavičce po sezoně s jistotou končí.

Kopřivnici ještě čeká nic neřešící duel v sobotu od 17 hodin v Litovli. „I když už jsme věděli, že se na našem sestupu nic nezmění, tak takhle se prostě poslední zápas před domácím publikem, které na kluky chodilo celou sezonu, nehraje. Hráči měli sežrat palubovku a ne to takhle odevzdat. Všechno se ale odráží od četnosti tréninků a přístupu k nim. Za těch deset měsíců se to nasbírá a samo to prostě nejde," uvedl dále rozladěný Vávra.

HLADÍK: KOPŘIVNICE BY MI BYLO LÍTO

Jeho protějšek řešil opačné starosti. Nové Veselí se postupně zvedlo a nováček soutěže dokonce do posledního kola bojoval o play-off. Extraligu si pak zcela zaslouženě udržel konečným 9. místem.

„Po celý ročník jsme poctivě pracovali. Trénujeme šestkrát, sedmkrát týdně a přístup kluků je výborný. Po šestém kole by si na nás nikdo nevsadil, ale jsem hrdý na svůj tým. Z průměrných výkonů nyní předvádíme házenou, ve které všichni vědí, co mají dělat. Je to o trénovanosti a alespoň v tomhle je sport spravedlivý," hovořil kouč Nového Veselí Pavel Hladík, kterého by mrzelo, kdyby nakonec Kopřivničtí museli extraligovou scénu opustit.

„Soutěž byla navíc letos extrémně vyrovnaná a je veliká škoda, pokud se nakonec svaz rozhodne zkrátit extraligu na deset týmů. Kopřivnice podle mě patří do extraligy, protože má dobrou mládež a plno mladých kluků, kteří mají extralize co dát," dodal kouč úspěšného nováčka.

O složení následujícího extraligového ročníku totiž ještě stále není definitivně rozhodnuto. Jistotou je pouze fakt, že sešlo z plánované Česko-Slovenské Extraligy. Podle informací Deníku se však česká nejvyšší soutěž bude hrát nejspíše jen s 10 týmy, což by pro Kopřivnici znamenalo sešup do 1. ligy.

KH KOPŘIVNICE – TJ NOVÉ VESELÍ 23:29 (9:12). Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 4/2 – 2/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 230.
KH Kopřivnice: Pyško, Žingor, Chalupa – Střelec 2, Rachač 1, M. Veřmiřovský, Zima, Jan Gřes 4, Mička, Petřík 3, Unger 1, Martinát 2, L. Veřmiřovský 2/1, Hanus 2, Mynář 1/1, Bukovský 5. Trenér: Vávra. Vedoucí: I. Fulnek.
Nejvíce branek Nového Veselí: Sekulič 7, Melichar 4, Suchánek, Bartůněk, Dolejší a Najman po 3.

Zbylý výsledek 5. kola play-out: Hranice – Litovel 29:22.

Extraliga házenkářů – play-out
9. Nové Veselí 5 4 0 1 146:120 25
10. Hranice 5 4 0 1 128:117 21
11. Kopřivnice 5 1 1 3 120:138 17
12. Litovel 5 0 1 4 120:139 8