Šedesáté výročí založení házené v Kopřivnici velkolepě oslaví místní klub v pátek a v sobotu 2. a 3. srpna. Klub připravil pro malé děti, ale i pro své dospělé příznivce, bývalé házenkáře i kamarády nabitý program.

Atraktivní mezinárodní turnaj, kterého se mimo domácího klubu zúčastní také nedaleký Frýdek-Místek a kvalitní slovenské celky HKM Šala a ŠKP Bratislava, tak rozhodně nebude jediným bodem velkého menu, které nabídnou velké oslavy 60. let házené v Kopřivnici! Vše odstartuje 2. 8. 2019 na hale ZŠ Emila Zátopka, kde od 17:00 zahájí turnaj utkání mezi Frýdkem-Místkem a slovenským celkem HKM Šala. Od 19:00 hod pak domácí družstvo čeká kvalitní mezinárodní konfrontace s celkem ŠKP Bratislava.

Turnaj bude pokračovat v sobotu, kdy přijdou na řadu také souboje starých gard, kde se všichni fandové mohou těšit hned na souboje čtyř výběrů! Jedním z nich bude výběr mistrů republiky z let 92/93, kteří pod vedením trenéra Jiřího Nováčka v sezóně 1992/93 oslavili zisk titulu mistra ČR a následně hráli historicky jako první družstvo Pohár mistrů evropských zemí (dnes Liga mistrů).

Na turnaj dorazí ať už v roli hráčů nebo jejich podporovatelů nejedna legenda slavné éry, jako Milan Mžik, Jiří Krčmář, který byl v roce 1993 součástí širšího reprezentačního výběru pro mistrovství ve Švédsku, kapitán týmu mistrů a v současnosti úspěšný trenér mládeže v Kopřivnici Jaromír Petřek, účastník dvou mistrovství světa Pavel Raška, jenž byl zařazen i do olympijského výběru pro hry v Barceloně, bývalý reprezentant Jaroslav Jiránek, Jiří Gazda a další! Na hrací ploše se také představí bývalí mistři republiky v kategorii staršího dorostu, kteří v sezóně 92/93 získali s trenérem Skořepou a Lubomírem Lukačovičem mistrovský titul.

Všichni příznivci a pamětníci se tak mohou těšit například na světoběžníka a současného trenéra KH ISMM Kopřivnice Lubomíra Veřmiřovského, Radima Šustalu, Martina Dořičáka, Petr Farkaše nebo třeba Tomáše Lančího!

Na programu je také uvedení legend do síně slávy a poděkování srdcařům klubu. Celkový program počítá s účastníky všech generací a na své si přijdou i děti, pro které budou zajištěné různé aktivity. Dále se mohou všichni návštěvníci těšit na soutěže o hodnotné ceny pro všechny! Součástí doprovodného programu bude také bezplatná diagnostika i testování chodidel a sportovní obuvi od společnosti Mizuno.

Po skončení mezinárodního turnaje a turnaje staré gardy zahájí klub oslavy velkým koncertem u haly, kde se sejdou všechny generace, aby zavzpomínaly na staré házenkářské časy i podebatovaly o současném dění a užily si večer plný zábavy. Průběh večera zpestří svým vystoupením skupiny Veselá Bída a Menuet. Zajištěno je také bohaté občerstvení.

Program

Pátek:
17:00 Pepino SKP Frýdek-Místek - HKM Šala
19:00 KH ISMM Kopřivnice - ŠKP Bratislava

Sobota:
9:00 - 12:00 turnaj starých gard
12:30 zápas o 3. místo muži
14:30 zápas o 3. místo starých gard
15:00 finále starých gard
Ocenění čtyř srdcařů klubu
Ocenění dvou házenkářských legend do kopřivnické síně slávy
15:30 finále muži
Slavnostní zakončení turnaje

Koncerty

18:00 hod Veselá Bída

20:00 hod Menuet

Občerstvení zajištěno.

Doprovodný program - Bezplatná diagnostika i testování chodidel a sportovní obuvi od společnosti Mizuno.

Vstupné: (oba dva dny + koncert) 100,- Kč / s klubovou kartou 60 Kč,-

při zakoupení permanentky na sezonu 2019/2020 vstup ZDARMA

KH ISMM Kopřivnice srdečně zve všechny své příznivce na 58. ročník mezinárodního turnaje Tatry o Pohár ProWindow a oslavu 60. let házené v Kopřivnici!

Redaktor Deníku Jaroslav Kára při Tour de France.
Monument Tour de France: burácející davy i selfie s šampionem