Jak jinak oslavit šedesátileté výročí klubu, než vítězstvím na domácím mezinárodním turnaji? Přesně tohle Kopřivnice zvládla.

V pátek byl turnaj zahájen semifinálovými zápasy. Nejprve se utkala družstva Frýdku-Místku a slovenské HK Šaly. Úspěšnější byl slovenský celek, který zvítězil 28:20. Ve večerním duelu pak Kopřivnice ovládla souboj s týmem ŠPK Bratislava, který porazila 25:23. Domácí to zvládli i bez nové posily Víctora Andrése, který tou dobou reprezentoval Chille na Panamerických hrách v Limě.

To hlavní se odehrálo až v sobotu. Nejprve proběhlo vyvrcholení turnaje starých gard, a pak už došlo na slavnostní chvíle, když byli oceněni srdcaři klubu Rudolf Jaroň, Petr Brus a Zdeněk Skořepa.

Do nově založené síně slávy kopřivnické házené poté byli im memoriam uvedeny dvě kopřivnické legendy Jiří Mayer a František Čelechovský.

Krátce po šestnácté hodině pak odstartovalo finále turnaje O pohár ProWindow mezi domácí mužstvem a týmem HKM Šala.

Ačkoliv se nejednalo o mistrovský zápas, bylo na první pohled vidět, že obě mužstva berou finálové utkání vážně a chtějí uzmout trofej pro vítěze pro sebe.

Diváci sledovali ve slušně zaplněné hale ZŠ Emila Zátopka velmi vyrovnanou házenou. V prvním poločase měli lehce navrch házenkáři Šaly. Ve druhém poločase se ovšem domácím povedlo utkání otočit a v dramatickém finiši pak také svůj náskok uhájit.

Třetí místo vybojoval v souboji s Bratislavou Frýdek-Místek.

Po slavnostním předání trofejí si mohli nejen fanoušci užít koncerty hudebních skupin Veselá Bída a Menuet a vše zakončila videoprojekce připomínající šedesát let házené v Kopřivnici.

Ilustrační snímek.
Fulnek: vítězný vstup nováčka do Krajského přeboru