Kopřivnice postoupila

Brno - Kopřivnice si poprvé v novodobé historii Českého poháru v házené zahraje tzv. Final Four. Postup mezi nejlepší čtveřici vybojovala v napínavém středečním souboji na palubovce Maloměřic, odkud si dovezla cenné vítězství 31:30.

27.3.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

SHC Maloměřice – KH Kopřivnice 30:31 (15:16)

Druholigové Maloměřice, které toužily zopakovat loňský postup do semifinále, dokázaly s favorizovaným extraligovým soupeřem držet krok až do začátku druhé půle, kdy si vybraly v útoku slabší chvilku a Kopřivnice toho dokázala využít. Šla do šestibrankového trháku a čtvrt hodiny před koncem se zdálo, že už si náskok musí pohlídat. Následnou zbytečnou nervozitou, a z ní pramenící ukvapenou a nepřesnou střelbou i chybami v obraně, však dostala domácí tým zpět do hry. A ten dokázal v nafukovací, zářivkami nedostatečně osvětlené, hale s umělým povrchem zápas zdramatizovat. Prodloužení, o které ve výborném finiši usiloval, mu ale nakonec těsně proplulo mezi prsty.

„Kopřivnice dokázala potrestat naše chyby, my ty její bohužel ne. Každopádně si cením toho, že jsme s takovým soupeřem dokázali uhrát takový výsledek. Kdybychom ve druhé půli neměli výpadek, tak věřím, že tady Kopřivnice dneska prohrála,“ uvedl po zápase trenér brněnského týmu Antonín Levíček a zároveň připustil, že nezvyklé domácí prostředí je v případě Maloměřic obrovskou výhodou. Právě na něj, jakožto i na nesmírnou bojovnost, v loňském i letošním poháru doplatil například Frýdek-Místek.

Kopřivnický trenér Miroslav Bartoň po utkání ocenil jak hru, tak nasazení Maloměřic. „Domácí předvedli bojovný výkon od první do poslední minuty a naší nedisciplinovaností se jim málem podařilo zvrátit výsledek. Prostředí bylo opravdu atypické a chápu, že nejedno družstvo tady má problémy,“ potvrdil obtížnost utkání Bartoň a dodal: „Netajili jsme se tím, že chceme do semifinále, takže z postupu, i když tak těsného, máme velkou radost. Kazí ji jen nevhodný termín. Hrát pohár tři dny před vstupem do play-off opravdu není ideální a my jsme na to bohužel doplatili dalším zraněným hráčem, Jirkou Lipovým, který nám bude na Dukle pravděpodobně chybět.“

Kopřivnice se nejen probojovala mezi nejlepší pohárovou čtyřku, ale navíc je i ve hře o pořadatelství závěrečného pohárové turnaje. „To by znamenalo, že by naši diváci mohli vidět nejlepší týmy ZUBR extraligy, navíc by to byla akce, která by naprosto zapadala do oslav padesátého výročí házené v Kopřivnici,“ podotkl ještě kouč

Nejvíce branek Maloměřic: Musil 8, Havlát 8, Havíř 7. Sestava a branky Kopřivnice: Fabián, Čapka – Rachač 6, Opálka 6/1, Vala 5, Hladký 3, Krejčiřík 3, Střelec 3, Sedil 3, Veřmiřovský 2, Lipový, Kovalák, Kováč, Martinásek. Sedmičky: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sled: 5. 3:1, 10. 3:6, 20. 8:8, 25. 11:11, 39. 19:20, 44. 19:25, 50. 25:27, 55. 25:30.

JANA FEILHAUEROVÁ

27.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
FK Nový Jičín – FK Nové Sady
32

Třetí výhru Nového Jičína zajistila parádní trefa Opatřila

DRUHOLIGOVÍ stolní tenisté Nového Jičína vyzvou v sobotu v domácím prostředí prvoligovou pražskou Spartu.

Do Nového Jičína dorazí Sparta Praha

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Petřvald na Moravě – Jediný novojičínský zástupce v I. B třídě, sk. B, venku znovu neuspěl, když ze Strahovic odjížděl s porážkou 0:3. Petřvald na Moravě tak prohrál venku podruhé za sebou a opět přitom ani jednou neskóroval.

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.